PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – OGLASI – MARUŠEVEC

3. 12. 2023.    PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA –  Sv. Franjo
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + Belcar Andrija, Ignac i Vesna – daje obitelj

11.00.h. – Maruševec + Andrija, Stanka (ž.), Antun Mihalić, Anđela (ž.), Cvetko, Mirko, Klara Kumrić, ob. Novoselec i Deduš – daje ob. Kumrić

4.12.

Ponedjeljak

(Lju.)

Sv.  Barbara 06.00.h. – Maruševec –

06.45.h. – 08.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

15.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za 2. A, B, C i D., razred

16.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za krizmanike 8. A, B i D., razred

16.00.h – 17.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

5.12.

Utorak

(Lju.)

 

Sv. Krispin

 

06.00.h. – Maruševec –  za duše u čistilištu (za vrijeme Mise moli se časoslov)

06.45.h. – 08.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

16.00.h – 17.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

6.12.

Srijeda

(Lju.)

Sv. Nikola 06.00.h. – Maruševec –  na nakanu

06.45.h. – 08.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

15.00.h. – Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za prvopričesnike 3. A, B, C i D., razred

16.00.h. – Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za  7. A, B i D., razred

16.00.h – 17.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.00.h. – Maruševec – susret volontera Župnog Caritasa

7.12.

Četvrtak

(Bi.)

Sv. Ambrozije 06.00.h. – Maruševec –  Andro, Eva i Marko Ivančević, Tomo i Anđela, Mijo, Stjepan, Josip, Marko i Nadica Punčec, Slavica i Vlatko Posavec, Marica Bratuša i Štefica Fogec – daje Katica Ivančević

06.30.h. – Maruševec – klanjanje pred Presvetim

06.45.h. – 08.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

16.00.h – 17.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

8.12.

Petak

(Bi.)

 

Bezgrešno začeće Blažene Djevice Marije

06.00.h. – Maruševec + Terezija, Dragutin, Božena Kolačko, Franjo, Nikola i Franciska, Posavec, Tomo i Marija Štrlek te Andrija Kolarić – daje Nadica

06.45.h. – 08.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

16.00.h. – Maruševec – susret ministranata

16.00.h – 17.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

9.12.

Subota

(Lju.)

Sv. Marija 15.00.h. – Maruševec – krštenje

16.30.h. – Druškovec –  moli se krunica i litanije

17.00.h. – Druškovec  – KUMULATIVNA + 1. Ivan i Verona Malok – Posavec, Gabrijel i Ana Vidaček te Anka i Vjekoslav Grđan – daje obitelj

2. + Đurasek Ivan i ob. Đurasek, Hruškar Barica i Julio i ob. Hruškar i  Grahek

3. + Branko i Štefica Kovačić – daju kći i zet

4. + Ivica, Andrej i Vladimir Jurgec, Ilija i Kata Antunović – daje Zorka

5. Branko i Ema Belcar, Franjo i Vlado Martinčević, Ivica Kardum te Stjepan i Barica Kolar

10.12.

Nedjelja

(Lju.)

DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA

Sv. Gregor

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketinec + Josip Vincek i rod. Vincek, ob. Canjuga, Šaško, Vajdić, Majksner, Kunić i Letina – daje obitelj

11.00.h. – Maruševec + ob. Posavec, Punčec, Benkus i Inkret te Smail Šabanović – daje obitelj

·         KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME!

·         MISE ZORNICE – GDJE PIŠE NA NAKANU – MOŽETE DONJETI NAKANE NA PAPIRIĆU ILI UPISATI NAKANE ZA TJEDNE PRED NAMA!

·         MISE ZORNICE – svako jutro u 06.00.h. osim subote i nedjelje, te ćemo nastojati da završi Misa do 06.30.h. jer mnogi pitate radi posla! Pripremamo se za blagdan Božića! Prije zornica mogućnost je za sv. Ispovijed! Isto tako koji se planirate vjenčati ili krstiti dijete od ponedjeljka možete upisati termine za iduću godinu! Isto tako sv. Mise zapisivat će se od ponedjeljka za cijelu iduću godinu , tako da nema potrebe za navalom iza misa zornica!

·         ISPOVIJED BOLESNIH I NEMOĆNIH PO KUĆAMA – bit će idući tjedan pa vas molim, da mi prijavite stare, bolesne, nemoćne koje treba obići da to mogu drugi tjedan isplanirati! PRIJAVITI MOŽETE U UREDOVNO VRIJEME TELEFONSKI ILI KOD ZVONARA! HVALA

·         IDUĆA NEDJELJA JE NEDJELJA KADA KAO I SVAKE GODINE PRIKUPLJAMO NAMIRNICE ZA ŽUPNI CARITAS – tko želi na sv. Misu može donijeti po jedan ili više prehrambenih artikala, koje će staviti kod dolaska ispred oltara! Na taj način pomažemo našim bližnjima u nevolji, te ćemo te namirnice staviti u pakete obiteljima kojima je potrebna pomoć! Molim i zahvaljujem volonterima Caritasa naše Župe da kao i svake godine namirnice smjeste na stari farof, prebroje, sortiraju a kasnije odvezu pakete po obiteljima!

·         ZAKLADA Varaždinske biskupije za pomoć učenicima i studentima otvorila je u ponedjeljak, 6. studenoga 2023. godine, natječaj za dodjelu stipendija i druge vrste pomoći za školsku i akademsku godinu 2023./2024.
Pravo sudjelovanja imaju učenici osnovnih i srednjih škola, kao i studenti s prebivalištem na području Varaždinske biskupije, a koji nisu već nositelji neke druge stipendije ili pak primatelji pomoći s iste ili slične osnove. Uvjeti natječaja kao i obrasci nalaze se na stranicama Varaždinske biskupije!

·         HVALA Božici Kišić koja nam je kao i svake godine izradila adventski vijenac, a obitelji Štefanec na svijećama za adventski vijenac!

·         PRIJE DVA TJEDNA – završena je restauracija dviju knjiga iz naše župne knjižnice, radove na restauraciji izvodio je g. Velimir Mikac! Cijena radova na knjigama iznosila je 5.347,35-eura! Od Ministarstva kulture povukli smo odobrena sredstva u iznosu od 1.347, 35-eura a Općina Maruševec u tu svrhu uplatila je 4.000,00-eura  na čemu zahvaljujem našoj Općini te se radujem da polako naša knjižnica obnovljenih i vrijednih knjiga raste i sigurno da na taj način promoviramo našu Župu kao jednu od najstarijih u ovome kraju!

·         RADOVI NA SANACIJI KAMENIH DIJELOVA U CRKVI kao što vidite traju i već se puno napravilo i upravo na taj način ističemo starost i vrijednost naše crkve sv. Jurja mč., u Maruševcu!

·         OKRUGLI STOL – osmi susret u ciklusu okruglih stolova održat će se u ponedjeljak, 4. prosinca 2023. s početkom u 19,30 na temu „… A mir ljud’ma na nizini“: promišljanje čovjekove potrebe za mirom u kontekstu trenutna stanja u svijetu. O temi će govoriti gost fra Ante Vučković, svećenik Franjevačke provincije Presvetoga Otkupitelja u Splitu. Susret će se održati u Centru za mlade Varaždinske biskupije (A. Cesarca 4, ulaz na parkiralište kroz Zagrebačku 3).

·         K U B U R A Š K A U D R U G A M A R U Š E V E C U SURADNJI SA OPĆINOM MARUŠEVEC ORGANIZIRA “BOŽIĆNI SAJAM” – Pozivamo Vas ispred Crkve Sv. Jurja 09.12.2023. godine, od

14.00 sati gdje će Motomrazovi Moto kluba “ Bombeles” Vinica , darivati djecu dječjih vrtića Čarolija i Maja pčelica . Nakon prigodnog darivanja, selimo se u sportsku dvoranu Osnovne škole Gustav

Krklec Maruševec, gdje će biti podjela hrane za djecu i odrasle, igranje na “napuhancu” za najmlađe, štandovi sa raznim proizvodima, nastupi dječjih vrtića, živa muzika,itd. U samom programu sudjeluje

15-tak Udruga sa područja Općine Maruševec, Općine Vidovec, Općine Vinica, kao i Županije Međimurske. Pa tako već spomenuta Kuburaška udruga Maruševec, Lovačko društvo Fazan Maruševec, Udruga penzionera Maruševec, Udruga Gmajna, KUD Klaruš,DVD Maruševec, Udruga vinara i vočara Tužno, Moto klub Bombeles, Udruga Žena Vidovec, Smrčak Čakovec, Opg Josip Kelemen, te još puno izlagača. Pozivamo Vas da svojim dolaskom uveličate našu manifestaciju, prvenstveno radi naših

najmlađih te svih koji su uključeni u program manifestacije.U slučaju lošeg vremena, cijeli program će se odvijati u sportskoj dvorani sa početkom u 14 sati!

·         KALENDARI – možete ih nabaviti nakon sv. Misa! Cijena 12,-listova je 2,5-eura, a jednolisnih 0,50-eura!