OGLASI TREĆA KORIZMENA NEDJELJA – MARUŠEVEC

12.03. 2023. TREĆA KORIZMENA NEDJELJA – Sv. Bernard
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketincu + Gazdić Josip, ob. Gazdić i Klen te Dragica i Antun Colnarić – daje kći Mirjana

10.15.h. – Maruševec – križni put – predvode vjernici

11.00.h. – Maruševec  + Geci Nada, Prašnjak Josipa(ž), Novoselec Anđela i Božidar te Marija Harjaček – daje obitelj

DANAS ZAVRŠAVA TJEDAN SOLIDARNOSTI I ZAJEDNIŠTVA SA CRKVOM I LJUDIMA U BIH TE MILODAR KOJI SE PRIKUPI IDE ZA TU NAMJENU!

·         DANAS U 16.00.H., BLAGOSLOV RASPELA NA TROMEĐI CESTE NOVA VES, LADANJE, ZELENDVOR U ORGANIZACIJI ŽUPE VINICA, RASPELO ĆE BLAGOSLOVITI MONS. JOSIP MRZLJAK BISKUP U MIRU DOĐIMO PONESIMO LAMPAŠE DA IH STAVIMO KOD RASPELA! POSLIJE BLAGOSLOVA MALA OKREPA ZA SVE KOD RASPELA!

13.03.

Ponedjeljak

(Lju.)

Sv. Viktor 08.00.h – 09.00.h. – Župnik je u uredu na „Starom Farofu“

16.00.h. – Maruševec – vjeronauk  za sve krizmanike

17.00.h. – Maruševec + Anka, Andrija, Valentino(M) i Kata Špoljar – daje obitelj

17.30.h. – Maruševec – sastanak ekonomskog vijeća naše Župe

14.03.

Utorak

(Lju.)

 

Sv. Matilda

 

16.00.h. – 16.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.00.h. – Maruševec + Ciglar Ivan, Josipa(ž), Stjepan i Josipa(ž), Ivančević  Drago, Martinčević Draga(ž) i  Tomo,  Glavica Dragutin, Đurđa i Jelica te Posavec Irena

15.03.

Srijeda

(Lju.)

Sv. Veljko 08.00.h – 09.00.h. – Župnik je u uredu na „Starom Farofu“

16.00.h. – Maruševec – vjeronauk  za sve prvopričesnike

17.00.h. – Maruševec  + Stjepan Hanžek

17.30.h. – Maruševec – susret biblijske grupe

16.03.

Četvrtak

(Lju.)

Sv. Hilarije 08.00.h – 09.00.h. – Župnik je u uredu na „Starom Farofu“

16.00.h. – Maruševec – susret ministranata u crkvi

17.00.h. – Maruševec  + Slavica, Stanko, Andrija, Ema i Tomo Patrčević, Antun i Dora Stolnik, Damir i Ivan Sobota te ob. Simić i Jergović – daje ob. Patrčević

17.30.h. – susret pastoralnog vijeća naše Župe

17.03.

Petak

(Lju.)

 

Sv. Patrik

08.00.h – 09.00.h. – Župnik je u uredu na „Starom Farofu“

16.00.h. –  Maruševec – križni put

16.30.h. – Maruševec + Josip Herceg, ob. Herceg, Posavec-Malok Branko, Josip i Željko Hudoletnjak, Posavec- Lončarić Ivan, Anica Dumić, Verona i Stjepan Posavec , ob. Posavec, Punčec, Rozalija Horbec, ob. Horbec, Kostanjevec Franjo, Vjekoslava(ž) Posavec i Štefanija Kovačić – daje Božica Punčec

17.00.h. – Jurketinec – križni put

18.03.

Subota

(Lju.)

Sv. Anzelmo 09.00.h – proba pjevanja dječjeg zbora

16.00.h. – Maruševec – krštenje

17.00.h. – Jurketinec + 1. Draga(ž) i Ivan Kunić te Ivan , Josip, Vika(ž), Monika i Franjo Kunić – daje ob. Josipa Kumrić

2. Katica, Milan i Zora(ž) Gazdić – daje Tomo Gazdić

3. Ana, Ivan i Anđela Deduš – daje ob. Deduš

19.03.

Nedjelja

(Lju.)

ČETVRTA KORIZMENA  NEDJELJA

Sv. Marcel

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.00.h – 10.00.h. – JURKETINEC ISPRED KAPELE PRIKUPLJANJE NAMIRNICA ZA CARITAS

09.30.h. – Druškovec + Kolarek Stjepan i Tomica, Rauš Stanko i Đurđa, Posavec-Hladin Josip, Marija, Vlatko, Franjo, Magdalena i Franjo – daje obitelj

10.15.h. – Maruševec – križni put – predvode vjernici

11.00.h. – Maruševec  + Stjepan, Dragica i Franjo Marčec, Slavko i ob. Buden te Franjo Kolar – daje Blanka

NEDJELJA JE ŽUPNOG CARITASA TE SVATKO TKO ŽELI MOŽE DONIJETI KAO I SVAKE GODINE NAMIRNICE NA MISNO SLAVLJE, KAKO BI SMO IH MOGLI STAVITI U PAKETE ZA POTREBNE U NAŠOJ ŽUPI! TAKOĐER MILODAR KOJI SE PRIKUPI IDE ZA ŽUPNI CARITAS!

 

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! ŽUPNI URED JE NA STAROM FAROFU! MASKE I DEZINFICIRANJE RUKU STAVLJA SE NA VLASTITI IZBOR! HVALA!

·         KRIŽNI PUT u vremenu korizme, naša stara pobožnost koja nas približava Isusu kroz razmatranje Njegove nepravedne osude, Njegove muke, smrti i Uskrsnuća za svakoga od nas ljudi! Dođimo na pobožnost da poput Isusa lakše nosimo sa Njime naše životne križeve!

·         ISPOVIJED BOLESNIKA PO KUĆAMA – molim Vas da kroz ovaj tjedan prijavite bolesnike da ih ispovijedim po kućama kako bi se i na taj način pripremili za blagdan Uskrsa! Prijaviti možete na mob: 098446602 u uredovno vrijeme, ili kod zvonara u sakristiji!

·         KRIŽNI PUT MLADIH – 23. Križni putu mladih Varaždinske biskupije, koji će se, kao i svake godine, održati na 5. korizmenu nedjelju i subotu uoči te nedjelje, tj. 25. i 26. ožujka 2023. godine. Ovogodišnji Križni put mladih održava se pod geslom „Neka mi bude po riječi tvojoj.“ (Lk 1, 38) uzet iz evanđeoskog odlomka prvog dana Križnog puta, kada se slavi svetkovina Blagovijest. Križni put održava se u Međimurju na relaciji Mala Subotca – Belica – Sveti Juraj na Bregu.

Program križnog puta započinje u subotu, 25. ožujka 2023. godine u župnoj crkvi u Maloj Subotici u8:00 sati. Mladi se trebaju okupiti  u Maloj Subotci do 7:30 sati. Prvoga dana Križnog puta mladi će proći kroz Palovec, Strelec, Držimurec, Turčišće, Domašinec, Gardinovec i svoj hod završit će u Belici, gdje će slaviti svetu misu u župnoj crkvi i noćiti u sportskoj dvorani Osnovne škole Belica. Drugoga dana, u nedjelju, 26. ožujka 2023. godine, nastavljaju hod iz Belice prema Novom Selu Rok, kroz Krištanovec, Žiškovec, Zasadbreg do Svetog Jurja na Bregu, gdje će oko 18 sati završiti svoj hod svetom misom, koju će predslaviti naš biskup Bože Radoš. Zainteresirani se mogu prijaviti na taj način da se jave meni uzmu si letak na kojem je sve napisano i prijave se!