ROKOVO 2019.

ROKOVO U DRUŠKOVCU 2019.

Za proslavu blagdana Sv. Roka u Druškovcu kao i proteklih godina pripremat ćemo se trodnevnicom!

13.08.2109., u utorak u 18.00.h., Sv. Misa koju nam predslavi i propovijeda vlč. Nikica Posavi župni vikar iz Sračinca, a nakon Sv. Mise kratak koncert „ŽVS Sv. Jurja iz Maruševca“

14.08.2019., u srijedu u 18.00.h., Sv. Misa koju nam predslavi i propovijeda vlč. Branko Švogor župnik iz Vidovca, a nakon Sv. Mise kratak koncert „Zbora odraslih Župe Sv. Jurja iz Maruševca“

15.08.2019., u četvrtak u 18.00.h., Sv. Misa koju nam predslavi i propovijeda vlč. Krunoslav Milovec župnik iz Maruševca, a nakon Sv. Mise kratak koncert  „ŽVS Sv. Jurja iz Maruševca“ i  „Zbora odraslih Župe Sv. Jurja iz Maruševca“

16.08.2019., u petak na sam blagdan Sv. Roka Sv. Misu u 08.00.h., predslavi i propovijeda vlč. Krunoslav Milovec župnik iz Maruševca

11.00.h. Koncelebrirano misno slavlje nam predslavi i propovijeda preč. Matija Pavlaković rektor Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu na Šalati!

Pjevanje na koncelebriranom misnom slavlju nam predvodi zbor Sv. Josipa i KUD-a Širine iz Novog Virja!

 

Sveti Rok moli za nas!!!

Veliki sveti Roko, koji si od Boga pozvan biti poseban zaštitnik protiv kuge i svih drugih teških bolesti, tebi odajem čvrsto povjerenje. Sačuvaj naše tijelo od svih zaraza, ali još više molimo za zaštitu protiv najveće bolesti koja nas muči – grijeha. Pomozi mi da iskorjenim krive strasti i da po tvom primjeru vršim kajanje i Bogu milu ljubav za moje spasenje, na tvoju čast i radost i na čast Trojedinog Boga, koji živi i kraljuje u vijeke vjekova. Amen.