SEDMA USKRSNA NEDJELJA – OGLASI – MARUŠEVEC

12. 05. 2024.  SEDMA VAZMENA NEDJELJA – Sv. Leopold
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa
09.30.h. – Jurketinec + Anđela, Cvetko, Klara i Mirko Kumrić, Ob. Koščak, Buden Jaga i Andrija te ob Mihalić – daje ob. Kumrić
11.00.h. – Maruševec + Mato Lončar i ob. Lončar, Tomo i Eva Ivančević, Tomo i Agata Šimek te Ema i Mladen Pintarić – daje ob. Lončar Ujedno za vrijeme mise 50. god. braka slave Mirko Osterman i Biserka r. Cikač Milodar koji se danas prikupi ide za izgradnju svetišta Sv. Leopolda Mandića u Koprivnici!
13.05. Ponedjeljak (Bi.)Sv. Servancije18.00.h. – Maruševec + Biserka Damjanić, Ema, Ivan, Stjepan i Marija Makovec, ob. Lazar, Bara i Tomislav Hrgar, Kata i Slavko Peharda, Stjepan, Slavica i Štefa(ž) Kolenko – daje Dragutin
14.05. Utorak (Cr.)Sv. Matija – apostol17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Dragica, Petar, Katica i Stjepan Vrbanec, rod. Vrbanec, Kundija Vilko, Borak Brankica i Stjepan, ob. Hanžek te Barica i Adam Podbojec – daje ob. Vrbanec (za vrijeme mise moli se časoslov)
15.05. Srijeda (Bi.)Sv. Izidor17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Izidor Mesec i Cirila Šalamon – daje Boris Mesec
16.05. Četvrtak (Bi.)Sv. Ivan Nepomuk17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Dragica Možanić te Branko i Anđela(ž) Štrlek – daje obitelj
17.05. Petak (Bi)  Sv. Paškal08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Štrlek Franjo i rod. Stjepan i Slavica Štrlek – daje obitelj
21.00.h. – Maruševec – parkiralište – polazak pješaka na Hodočašće Majci Božjoj Bistričkoj
18.05. Subota (Bi.)Sv. VenancijeHODOČAŠĆE PJEŠAKA M.B.BISTRIČKOJ
19.05. Nedjelja (Cr.)DUHOVI – PEDESETNICA Sv. UrbanSv. Mise: 11.00.h. – Maruševec + ob. Šimek i Peharda – daje obitelj
18.00.h. – Maruševec + Ljubek Ljerka i Stanko, Ferenčina Terezija, Josip i Rafael te Čehok Slavica i Izidor – daje obitelj Ferenčina
05.30.h. – POLAZAK AUTOBUSA PO AUTOBUSNIM STANICAMA NA HODOČAŠĆE M.B.B.
08.15.h. Po dolasku na Mariju Bistricu zajednička ulazna procesija!
Nakon ulazne procesije prilika za Sv. Ispovijed
09.00. h. Zajednički križni put na bistričkoj Kalvariji
11.00.h. Koncelebrirana Sv. Misa  – vani 14.00.h. Euharistijsko klanjanje u bazilici Majke Božje Bistričke
15.00.h. Nađemo se ispred ulaza u crkvu te slijedi oproštajna procesija
KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME! MLADA MISA TIMOTEJA INKRETA : Ako netko želi sudjelovati i ispeći kolače za taj dan neka se javi gospođi Božici Inkret na mob: 091/173-9363
HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE NA MARIJU BISTRICU –  pješaka 17.05.2024., u 21.00.h., nađemo se na parkiralištu te krećemo, ove godine ići ćemo brže kao i prošle godine da izbjegnemo najveće vrućine! Staviti na sebe reflektirajuće prsluke te ponijeti baterije, tko planira prespavati na otvorenom nek ponese vreću za spavanje, povratak kućama je o vlastitom angažmanu! Hodočašće autobusima je 19.05.2024., u nedjelju na blagdan Duhova, autobus kreće u 05.30.h i skupljat će vas po autobusnim stanicama. GREDA, SELNIK, JURKETINEC, BIKOVEC, BILJEVEC, ČALINEC-HUBAR, MEGA – LADANJE , DRUŠTVENI DOM – LADANJE, SEMAFOR – LADANJE, CRKVA – MARUŠEVEC, KORENJAK, BRODAREVEC – GLAVNA CESTA, NOVAKI GLAVNA CESTA, DRUŠKOVEC, KOŠKOVEC, CERJE NEBOJSE! PO DOLASKU U SVETIŠTE ZAJEDNIČKA ULAZNA PROCESIJA TE ĆEMO TAMO DOBITI RASPORED KADA JE KRIŽNI PUT, PRILIKA ZA ISPOVIJED TE SVETA MISA! Tko želi može još kroz ovaj tjedan kupiti kartu, cijena autobusne karte je 10,-eur-a, kartu možete uplatiti u uredovno vrijeme, ima još 8., mjesta
SVIBANJSKE POBOŽNOSTI – pola sata prije sv. Misa moli se krunica i litanije!
HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE AUTOBUSOM : NA TRSAT autobusom bit će 08.06.2024., poslije Trsata ide se u Novi Vinodolski! Cijena karte bit će 27,-eura. Kartu možete kupiti u uredovno vrijeme na Župnom uredu!