ČETVRTA USKRSNA NEDJELJA – NEDJELJA DOBROG PASTIRA – OGLASI MARUŠEVEC

21. 04. 2024.  ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA – Sv. Leonida
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa ODMAH NAKON MISE U 07.30.H. SASTANAK KRIZMANIKA I NJIHOVIH RODITELJA
09.30.h. – Druškovec + Emanuel Hleb – daje mama Snježana ob. Šambar i Baka 11.00.h. – Maruševec + Gustav, Marija, Ema i Mira Kolenko, Andrija, Anđela, Štefica, Veronika i Antun Mikac te ob. Fadiga i Peharda – daje ob. Mikac
Jurjevski običaji u maruševečkom kraju – 11:00 kićenje Jure Zelenog ispred etno-kuće u Čalincu. Povorka se kreće od etno-kuće do crkve te će KUD izvesti kratki program ispred crkve sv. Jurja nakon svete mise.  Povorka će nastaviti kretanje u 12:30 sati od Brodarovca kroz “male” i “velike” Novake. Kod igrališta u Novakima bit će paljenje Jurjevskog krijesa. U Povorci Jure Zelenog osim KUD-a “Klaruš” Maruševec sudjeluju i ostale udruge sa područja Općine te Udruga “Konj moj prijatelj”.
22.04. Ponedjeljak (Bi.)Sv. Vojmil08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
15.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za krizmanike
8. A, B i D., razred
16.00.h. – Maruševec – na nakanu
23.04. Utorak (Cr.)Sv. Juraj07.30.h. – Maruševec – župna misa
10.00.h. – 10.45.h. – Dom Kulture Čalinec – skupljanje kolača
11.00.h. – Maruševec + 1. Jurica, Viktor i Ivka Cerjan te Vikica Benkus – daje obitelj 2. Kolenko Tomo i Rozalija, Jakopec Ivan i Zorica – daje sin Vlado 3. Draga(ž) i Slavko, Stanko i Ema Kukec, Stanko, Milka, Slavko i Nada Kretić te Milan i Slava Kocijan – daje ob. Kukec 4. Brodar Zlatko i Matijašec Juraj – daje ob. 5. Juraj i ob. Rogina, Cesar i Milovec 6. Za Općinu i Župu Maruševec da ih prati Božji blagoslov te za sve naše dobročinitelje Koncelebrirano misno slavlje nam predslavi mons. Bože Radoš varaždinski biskup te će ujedno biti blagoslov obnovljene crkve sv. Jurja nakon obnove od potresa, te završetka konstrukcijskih radova! Na misnom slavlju svira tamburaški sastav „Biseri“ sa župnim pjevačkim zborom i žvs. Sv. Jurja mč iz Maruševca pod vodstvom gđe Marijane Gašparić! Tamburaški sastav Biseri djeluju u sklopu udruge Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora podružnice Varaždinske županije, a nastao je prije 10. godina u sklopu programa Resocijalizacije logoraša i dana s ga čine članovi udruge   i to: Dražen Hižak-branitelj Vukovara gdje je ranjen i zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata, Dragec Kladić-branitelj Vukovara gdje je zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata, Zlatko Markovec – branitelj Vukovara gdje je zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata, Stjepan Martinčević – branitelj Vukovara gdje je zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata, Ivan Piskač-branitelj Vukovara gdje je zarobljen i logoru proveo 9 mjeseci – invalid domovinskoga rata, Darko Posavec -branitelj Vukovara gdje je ranjen i zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata, Drago Šafran-pripadnik 5 bojne Tigrova te Puma, teško ranjen prilikom deblokade Dubrovnika – invalid domovinskoga rata, Nevenka Pandža – profesorica glazbene pedagogije koja je uspjela od prije navedenih branitelja  koji nisu imali nikakvu muzičku naobrazbu načiniti danas prepoznatljiv tamburaški sastav koji nastupa na raznim manifestacija. U Zasebnoj postrojbi PU Varaždin sa područja naše Župe su bili, Damir Makovec, Stjepan Martinčević, Dragutin Prekupec, Darko Posavec, Zvonko Premužić, a Slavko Štrlek je zarobljen kao pripadnik policije u pokušaju deblokade Vukovara u Karadžićevu.
24.04. Srijeda (Bi.)Sv. Vjera15.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za prvopričesnike 3. A, B i D., razred
16.00.h. – 17.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Hanžek Ivan – daje obitelj
25.04. Četvrtak (Cr.)Sv. Marko17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Barbara, Juraj, Dora i Ivan Eršegović te Valent, Paula(ž), Kristijan, Marko, Barbara i Josip Kolar te Juraj Fajfarić – daje ob Fajfarić
18.30.h. – Maruševec – Euharistijsko klanjanje
26.04. Petak (Bi.)  Sv. Kleto17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Hrgar Juraj i Ivan – daje Ana Hrgar
27.04. Subota (Bi.)Bl. Ozana07.00.h. – Maruševec – na nakanu
16.00.h. – Maruševec – vjenčanje
17.00.h. – Maruševec – krštenje
19:00 sati – školsko sportska dvorana OŠ “G.Krklec” Maruševec –  21. Dani folklora u Maruševcu -. Nastupaju KUD “Bjelovar” Bjelovar, KUD “Tomislav” Sveti Ivan Žabno i KUD “Klaruš” Maruševec. Ulaz je slobodan!
28.04. Nedjelja (Bi.)PETA VAZMENA NEDJELJA Sv. LjudevitSv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa
9.30.h. – Jurketinec + Slavko i Jaga Makovec te Nada Makarić 11.00.h. – Maruševec + Josip Peharda, ob. Peharda i Lončarić – daje ob. Peharda
KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME! HODOČAŠĆE M.B. Bistričkoj bit će pješice  17. na 18.05., a autobusom 19.05.2024. Cijena karte je 10.00-eura te je možete kupiti u uredovno vrijeme župnog ureda, ima još 30,-mjesta!