OGLASI CVJETNICA – NEDJELJA MUKE GOSPODNJE

24. 03. 2024.  CVJETNICA – NEDJELJA MUKE GOSPODNJE – Sv. Javorka
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa
09.30.h. – Jurketinec – Kučar Tomo i Štefanija, Cepanec Kata te Klen Franjo i Kata – daje ob. Klen Slavka
10.15.h. – Maruševec – križni put kojeg predmole vjernici (tko želi može se priključiti)
11.00.h. – Maruševec +  Slavko Buden, Ob. Buden, Stjepan i ob. Marčec – daje Blanka BLAGOSLOV MASLINOVIH GRANČICA BIT ĆE NA SVIM MISAMA! PRIJE MISE U 11.H., U MARUŠEVCU, SKUPLJAMO SE ISPRED CRKVE GDJE ĆEMO BLAGOSLOVITI MASLINOVE GRANČICE TE U PROCESIJI UĆI U CRKVU
25.03. Ponedjeljak (Lju.)Sv. Dizma16.00.h. – 16.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
17.00.h. – Maruševec + Vjekoslava(ž) Posavec te rod. Posavec – daje obitelj Stjepana Posavec
26.03. Utorak (Lju.)Sv. Montan08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
17.00.h. – Maruševec + rod. Breški i Kasun te Juraj Breški – daje ob. Dragutina Breški
27.03. Srijeda (Lju.)Sv. Rupert07.00.h. – Maruševec – na nakanu
08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
28.03. Četvrtak (Bi.)VELIKI ČETVRTAK – MISA VEČERE GOSPODNJE10.00.h. – Varaždin – katedrala – Misa posvete ulja – svečenici obnavljaju svoja obećanja dana prilikom ređenja, također blagoslivlja se krizmano i ulje za bolesničko pomazanje – pozvani su svi vjernici koji žele doći
19.00.h. – Maruševec – obredi velikog četvrtka – spomen ustanovljenja Svete Euharistije i Svetoga Reda na isusovoj posljednjoj večeri + Vinko, Ana, Slavko, Josip i Marijo(m) Novoselec, Treza i Franjo Remar te Rajko Šantek – daje ob. Remar
29.03. Petak (Cr.)  VELIKI PETAK – SPOMEN MUKE GOSPODNJE09.00.h. – Maruševec – križni put
17.00.h. – Maruševec – Obredi velikoga Petka – spomen Isusove Muke i smrti! Obveza posta i nemrsa!
30.03. Subota (Bi.)VELIKA SUBOTA08.00.h. – Maruševec – otvaranje crkve i mogućnost pohoda Božjeg groba
10.00.h. – 11.00.h. – Maruševec – Božji grob čuvaju članovi KUD-a Klaruš
11.00.h. – 12.00.h. –  Božji grob čuvaju članovi Udruge umirovljenika
12.00.h – 13.00.h  – Božji grob čuvaju članovi Kuburaške udruge Maruševec i Lovačkog društva „Fazan“
13.00.h. – 14.00.h. – Božji grob čuvaju članovi Udruge „Gmajna“
14.00.h. – 15.00.h. – Božji grob čuvaju vatrogasci „Vatrogasne zajednice Općine Maruševec
19.00.h. – Maruševec – Vazmeno bdijenje – okupljamo se oko vatre u dvorištu Župnog dvora te nakon blagoslova ognja i paljenja uskrsne svijeće idemo u procesiji u Crkvu! Ponesite sa sobom svijeće koje ćemo upaliti u crkvi! Molim Vas da svijeće zaštitite kako ne bismo uništili klupe i crkvu!
31.03. Nedjelja (Bi.)USKRS – NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEG Sv. AmosSv. Mise: 06.00.h. – Maruševec – župna misa 09.30.h. – Jurketinec + Josip Vincek i rod. Vincek, ob. Šaško, Letina, Kunić, Majksner, Banec te Canjuga – daje obitelj
09.30.h. – Druškovec + Ivan Breški, Franjo i Marija Smodek – daje ob. Martinčević 11.00.h. – Maruševec + Brankica i Stjepan Borak – daje obitelj
Za vrijeme svih sv. Misa bit će uskrsni blagoslov jela! Nakon sv. Mise u 11.00.h. po običaju zapucat će kuburaši „Kuburaške udruge Maruševec“
KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME! POST I NEMRS – Post za katolika znači uzeti samo jedan puni obrok u danu. Nemrs znači redovito jesti (uobičajena tri obroka dnevno), ali da to ne bude meso). Post je obvezan za katolike od 18. do 60. godine života. Obvezan je u sve petke kroz godinu, a posebno u korizmene, za sve vjernike od navršene 14. godine života. IZUZETI OD POSTA I NEMRSA – Osim onih koji se nalaze izvan dobnih granica obveze posta i nemrsa, izuzete su i osobe s mentalnim oštećenjima, bolesnici, osobe krhkog zdravlja, trudnice ili dojilje s obzirom na potrebe blagovanja mesa ili uzimanja hrane, fizički radnici prema potrebi, uzvanici kod obroka koji bi svojim odbijanjem obroka nanijeli veliku uvredu domaćinu ili izazvali neprijateljstvo, kao i osobe koje se nađu u drugim okolnostima moralne ili fizičke nemogućnosti održavanja pokorničke discipline. Svako odricanje koje bi nas ozbiljno omelo u izvršavanju našeg posla, bilo u svojstvu studenta, radnika ili roditelja, protivilo bi se Božjoj volji!
VAZMENO TRODNEVLJE  – VELIKI ČETVRTAK, PETAK I SUBOTA – običaj je da se ne radi ništa sa zemljom, da nam upravo ovi Sveti dani na kojima se temelji naša vjera i nada u Uskrsnuće budu blagoslovljeni kao i godina pred nama bez vremenskih nepogoda!
DAROVI 1/3 koji se prikupe kod ljubljenja križa na Veliki petak kao i kod pohoda Božjeg groba na Veliku subotu idu za potrebe Božjeg groba u Svetoj Zemlji a 2/3 idu u župnu blagajnu!
ZAHVALJUJEM OBITELJI Milana Bačkov iz Pakoštana koja nam je za današnji blagdan Cvjetnice darovala i poslala maslinove grančice, te prilozi koji se prikupe idu za potrebe župnog Caritasa!
HVALA ČITAČIMA MUKE – kako danas na Cvjetnicu, tako i na Veliki petak!
SAKRAMENAT SV. ŽENIDBE ŽELE SKLOPITI: 1. Josip Petran, sin Stanislava i Mirjane r. Balenta., rođ., 15.09.1990., u Varaždinu iz Glavne ulice 6, Žabnik, Župa Bartolovec i Jelena Kontrec, kći Anđelka i Danijele Mesec., rođ. 26.06.1997., u Varaždinu iz Cerja Nebojse 23, Župa Maruševec! Sakramenat sv. Ženidbe žele sklopiti 27.04.2024., u Maruševcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!
2. Marinko Žunar, sin Mirka i Jagice r. Korpar., rođ., 17.07.1994., u Varaždinu iz Ivanečko Naselje 2/10, Župa Ivanec i Dajana Horbec, kći Vilka i Jasminke r. Šešet., rođ. 07.03.1998., u Varaždinu iz Ivanečko Naselje 2/10, Župa Ivanec! Sakramenat sv. Ženidbe žele sklopiti 21.06.2024., u Maruševcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!