BLAGDAN ROĐENJA GOSPODNJEG – BOŽIĆ – OGLASI MARUŠEVEC

25.12. 2022. ROĐENJE GOSPODINA ISUSA KRISTA – BOŽIĆ – Sv. Božo
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketinec + Slavko i Božena Posavec, ob. Posavec, Anica Bunić i ob. Bunić

11.00.h. – Maruševec + Barbara i Vid Fošnar, Marija i Josip Pintarić, Jana i Cvetko Breški, Marija i Slavko Posavec – daje obitelj

26.12.

Ponedjeljak

(Cr.)

Sv. Stjepan 07.30.h – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + 1. Stjepan, Ignac, Verona, Ljudevit i Ema Belcar – daje Željko i ob. Belcar

2.Šagi Stjepan – daje supruga Anka i obitelj

3.Stjepan Vinko i Verona Brlenić, Stjepan, Ivan, Florijan, Bara i Julika Filipek, te Damir Flis – daje ob. Brlenić

4. Ivan i Dragica Korpar te ob. Korpar i Benkus

5. Marija, Vinko, Josip, Franjo, Slavko i Stanko Ribić, te rod. Ribić, Stjepan, Dorica, Bančić, Vinko, Verona, Ivan i Josip Bančić – daje Katica

6. Veronika, Vinko, Andrija i Alojz Kokotec-Lovrek, Barica i Branko Kokotec, Ljubica I Vinko Bančić, Dora i Tomo Glavić, Stjepan i Barica Rafaj, Zvinko i rod. Friščić, Olgica i Stanko Posavec te Žiga Brlek – daje Katica

11.00.h. – Maruševec +  1. Stjepan, Elizabeta i Josip Vincek – daje Anica

2. Stjepan Ljubek – daju supruga Slavica i djeca

3. Stjepan Korpar  – daje sin Robert sa obitelji

4.Stjepan Breški – daje obitelj

5. Marija, Vladimir, Stjepan, Ivica i Vlado Posavec, Dragica, Matija i Ivan  Kolarić te Anđela Tkalčec – daje Štefanija Kolarić

6. Stjepan Mesec i Franjo Kontrec  – daje ob. Danijele Kontrec

7. Šestanj-Perić Stjepan i Viktorija – daje obitelj

8. Stjepan Martinčević – daje supruga Dragica

9. Dragutin Štrlek – daje obitelj

10. Kračun Stjepan, ob. Gredelj, Črnila, Novak, Korpar i Kračun – daje Ana Kračun

11. Antonija(ž) i Josip te Tomo i Verona Prešovar, Mirko i Milka Lukaček i Anica Miholić – daje obitelj

12. Na jednu nakanu

13. Na zahvalu dragom Bogu za sve primljene milosti

14. Peharda Tomo i Helena – daju kčeri Ljerka i biserka i sin Zdravko

15. Josip, Štefica i Štefanija Posavec – daje kći Blaženka

16. Ivan Hranić – daje supruga Slavica

17. Andrija, Josip, Miljenko, Zoran, Vera i Mirko Rožman, te Stjepan i Ana Cerjan – daje ob. Franje Rožman

18. Na nakanu ozdravljenja jedne osobe

27.12.

Utorak(Bi.)

 

Sv. Ivan

07.00.h – Maruševec + Miroslav Štrlek – daju supruga i djeca
28.12.

Srijeda (Cr.)

Nevina Dječica 07.00.h – Maruševec + Josip i Bara Korpar – daje Stjepan Korpar
29.12.

Četvrtak (Bi.)

Sv. Toma Becket 07.00.h – Maruševec + Danko Vika i Marko, Žlibar Veronika i Stjepan  te ob. Žlibar – daje sin Dražen Danko
30.12.

Petak (Bi.)

Sv. Obitelj Isusa, Marije i Josipa 07.00.h – Maruševec + Marica i Josip te Rudolf  i Ema Pižeta, Josip i Josipa Kasun te Ljubica Uranić – daje obitelj
31.12.

Subota (Bi.)

STARA GODINASv. Silvestar 18.00.h – Maruševec  – zahvalnica za staru 2022 godinu

+ Vladimir, Vilko i Terezija Tomašek i Ana Cmuk – daje ob. Tomašek

01.01.

Nedjelja

(Bi.)

 SV. MARIJA BOGORODICA – NOVA GODINA Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec – na nakanu

11.00.h. – Maruševec  + Juraj, Ivan i Kata Brlenić – daje ob. Stjepana Brlenić

 

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  ZA VRIJEME BLAGOSLOVA OBITELJI, URED NEĆE RADITI U SLUČAJU HITNE POTREBE JAVITE SE NA MOBITEL

·         KOJI se planirate vjenčati ili krstiti dijete možete upisati termine za iduću godinu! Sv. Mise se zapisuju kroz cijelu godinu!

·         HVALA obitelji Ivice Rožman i obitelji Roberta Inkret na borićima koje su poklonili za crkvu! Hvala i ovaj tjedan svim obiteljima iz naše Župe koji su poklonili cvijeće i ukrase za borove! Hvala svima koji su se i u ovih dana sjetili župnika te ga darivali mesom kolačima i svime ostalim!

·         U PETAK smo vratili prema Varaždinskoj biskupiji prvi dio pozajmice u iznosu od 68.264,18-kn, te ostaje još 100.000.00-kn!

·         NA BLAGDAN ŠTEFANJA 26.12.2022., U 17.00.H., KUD“KLARUŠ“ I UDVDR OGRANAK MARUŠEVEC – izvest će dramsko scenski prikaz „BOŽIĆNA PRIČA“  u Župnoj crkvi Sv. Jurja – mč, Maruševec! Svi smo pozvani da pogledamo i čujemo što su nam pripremili pa dođimo!

·         HVALA TAMBURAŠKOM SASTAVU BISERI DA SU NAM SE ODAZVALI I UZVELIĆALI SLAVLJE POLNOĆKE U NAŠOJ ŽUPI! Tamburaški sastav Biseri djeluju u sklopu udruge Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora podružnice Varaždinske županije, a nastao je prije 8 godina u sklopu programa Resocijalizacije logoraša i dana s ga čine članovi udruge   i to:Dražen Hižak-branitelj Vukovara gdje je ranjen i zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata.,Dragec Kladić-branitelj Vukovara gdje je zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata., Zlatko Markovec – branitelj Vukovara gdje je zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata.,Stjepan Martinčević – branitelj Vukovara gdje je zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata., Ivan Piskač-branitelj Vukovara gdje je zarobljen i logoru proveo 9 mjeseci – invalid domovinskoga rata.,Darko Posavec -branitelj Vukovara gdje je ranjen i zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata  Drago Šafran-pripadnik 5 bojne Tigrova te Puma, teško ranjen prilikom deblokade Dubrovnika – invalid domovinskoga rata., Nevenka Pandža – profesorica glazbene pedagogije koja je uspjela od prije navedenih branitelja  koji nisu imali nikakvu muzičku naobrazbu načiniti danas prepoznatljiv tamburaški sastav koji nastupa na raznim manifestacija.Pripadnici postroje iz naše Maruševečke fare bili su Damir Makovec, Stjepan Martinčević, Dragutin Prekupec, Darko Posavec, Zvonko Premužić, a Slavko Štrlek je zarobljen kao pripadnik policije u pokušaju deblokade Vukovara u Karadžićevu.

·         Braćo i sestre, slaveći Božić,  slavimo veliki događaj našega života! Rodio se Spasitelj! Rodio se onaj koji daje smisao svakom našem uzdahu, koji daje smisao svemu onome što radimo, što činimo i jesmo. Rodio se Bog! Taj maleni Bog, to maleno Djetešce pokazalo je najveću poniznost na ovome svijetu! Isus se rađa u jednoj običnoj, malenoj štalici. Štalici koja nije prikladno mjesto za nikoga, a zamislite, naš Bog dolazi baš tamo. Dok našom Hrvatskom danas odjekuje : Svim na zemlji mir, veselje, dok  molimo malenoga Isusa, On nam istovremeno poručuje; Čovječe! Nisi sam! Pogledaj oko sebe! Pa ja sam se žrtvovao za tebe, patio, bilo mi je hladno, rodio sam se na najsiromašnijem mjestu, a ti? Što si spreman učiniti za mene?! Svijet je toliko potreban baš te malene, iskrene ljubavi, poniznosti! Zato, ovaj Božić, neka bude drugačiji! Neka bude Božić odluke, da ćemo čovjeku, u obitelji, radnom mjestu, Župi, Općini, Domovini, Svijetu biti na raspolaganju! Da ćemo činiti sve da u svakom siromahu i bolesnom čovjeku prepoznamo toga malenoga Isusa koji je došao mene obnoviti i svemu dati jedan drugačiji smisao, smisao ljubavi prema Bogu i bližnjemu. Želim svima nama da ovaj Božić bude takav da zaista preobrazi naša srca i našu nutrinu! Neka je svima Vama braćo i sestre, Vašim najmilijima, ljudima dobre volje, Sretan i blagoslovljen Božić!