DVADESET I DRUGA NEDJELJA KROZ GODINU – SV. AUGUSTIN – OGLASI MARUŠEVEC

28.08. 2022. DVADESET I DRUGA  NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Augustin
Sv. Mise:07.00.h. – Maruševec – na nakanu

08.00.h. –  Jurketinec  – na nakanu

12.00.h. – Bukevje – proštenje u Župi Novo Virje

29.08.

Ponedjeljak

(Cr.)

Mučeništvo sv. Ivana Krstitelja 17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Tomo Gašparić i ob. Gašparić – daje supruga Biserka

30.08.

Utorak

(Ze.)

 

Sv. Margarita

08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Dragutin Makovec i ob. Vrbanec – daje Makovec Štefanija

31.08.

Srijeda

(Ze.)

Sv. Paulina 17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Izidor Mesec, Cirila(ž), Antun i Slavko Šalomon te Anđela Šagi – daje Josipa Mesec

01.09.

Četvrtak

(Ze.)

Sv. Ruta 08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Antun, Vjekoslava(ž) i Zdravko Kolenko – daje ob. Kolenko

02.09.

Petak

(Ze.)

 

Sv. Prosper

08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + ob. Štrlek, Cmuk i Mežnarek – daje Slavica

03.09.

Subota

(Bi.)

 

Sv. Grgur

14.00.h. – Maruševec – krštenje

16.00.h. – Maruševec  – vjenčanje i krštenje

17.00.h – Maruševec – krštenje

18.00.h. – Maruševec – KUMULATIVNA + 1. Petar, Ema, Mirko i Draga(ž) Možanić, Branko i Anđela Štrlek te Dragica Možanić – daje Josip

2.Pernar Stjepan, Josip, Kata i Štefanija, Korpar Vika, Stjepan i Josip, Belcar Alojzije, Ema, Josip i Ana, Maltarski Drago, Dragica Papec te Josip i Barbara Korpar – daje ob.

3. Jakopec Tomo, Verona i Marija, Hrgarek Stanko, Ema i Mirko, Štibrić Vladimir i Milica te Korpar Josip – daje ob. Jakopec

4. Edo Košić – daju supruga i djeca

5. Miroslav, Katarina i Rudolf Hrgarek, Vera i Janko Kolenko, Josip Kanjir te Marija i Ivan Kapljić – daje ob. Vjekoslave Hrgarek

6. Stanko, Ema i Mirko Hrgarek, Milica i Vlado Štibrić te Josip Korpar – daje Vjekoslav Hrgarek

7. Josip Horbec i rod. Horbec, Bregović Franjo, Ivan, Vladimir i rod. Bregović – daje ob. Horbec

8. Deduš Ivan – daje supruga Faketa

04.09.

Nedjelja

(Ze.)

DVADESET I TREĆA  NEDJELJA KROZ GODINU

Sv. Rozalija

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. –  Druškovec  + Stjepan Bančić, rod. Andrija i Brbara Bančić – daje Ružica Strugar

11.00.h. – Maruševec + Ob. Ivana i Vike Peharda, ob. Varga i Mihalina te na nakanu ozdravljenja – daje ob. Peharda

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! ŽUPNI URED JE NA STAROM FAROFU! MASKE I DEZINFICIRANJE RUKU STAVLJA SE NA VLASTITI IZBOR! HVALA!

·         HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE U MEĐUGORJE – bit će od 02.- 04.09. 2022.

POLAZAK – PETAK 02.09 U 19.30.H NA PARKIRALIŠTU ISPRED CRKVE U MARUŠEVCU! VOŽNJA AUTOCESTOM GRANIČNI PRIJELAZ „BIJAČA“ TE DOLAZAK U MEĐUGORJE OKO 06 SATI. KRATKO ZAUSTAVLJANJE KOD KIPA (KOD CRKVE) I VOŽNJA DO BRDA KRIŽEVAC NA KRIŽNI PUT. NAKON KRIŽNOG PUTA VOŽNJA DO BRDA UKAZANJA. OKO 13 SATI VOŽNJA DO PANSIONA. RUČAK OKO 14 ILI 15 SATI PREMA DOGOVORU S GRUPOM. SLOBODNO VRIJEME DO 18 SATI KAD U CRKVI POČINJU POBOŽNOSTI NAKON TOGA SPAVANJE! 04.09.2022. DORUČAK U 07.00.H., ODLAZAK NA MISU U 08 00 SATI,SLOBODNO VRIJEME ZA KAVU I OKO 10 SATI POVRATAK ZA HR. POSJET VEPRICU SVETIŠTE I NAKON TOGA POVRATAK KUĆI AUTOCESTOM DO CCA 23 SATA. ILI STAROM CESTOM DO SINJA POSJET CRKVI GOSPE SINJSKE PA PREKO KNINA UDBINE KORENICE ZA VARAŽDIN. OKO POVRATKA DOGOVORIT ČETE SE NA BUSU! ZA VRIJEME PUTOVANJA, ZA PRIJELAZ DŽAVNE GRANICE POTREBNA JE VAŽEČA OSOBNA ISKAZNICA, ILI PUTOVNICA. U MEĐUGORJU SE MOŽE PLAĆATI I U KUNAMA!

·         ZAHVALNO hodočašće VARAŽDINSKE BISKUPIJE u Rim 16. – 22.10.2022.  podsjećamo na zahvalno hodočašće vjernika Varaždinske biskupije u Vječni Grad – Rim, o 25. obljetnici osnivanja i uspostave Varaždinske biskupije. Hodočašće će se održati od 16. do 22. listopada ove godine. Na početku ćemo pohoditi Asiz, potom slijedi Rim, a na povratku Padova. Detaljni program objavit ćemo po završetku prijava, koji će ovisiti o broju sudionika. Zbog ograničenog broja sudionika pozivamo sve zainteresirane da se prijave do 1. rujna. Popunjene prijavnice i akontaciju od 50% iznosa aranžmana možete predati u svojim župama ili potrebne podatke za prijavu možete poslati izravno u biskupiju na e-mail adresu tajnik@biskupija-varazdinska.hr, a novac uplatiti na račun Biskupije IBAN: HR8323600001101733121 s naznakom – ZA HODOČAŠĆE U RIM uz IME I PREZIME uplatitelja. Cijena hodočašća je 2.400 kuna ili 318,50 Eura, a u cijenu su uključeni: prijevoz turističkim autobusom, ulaznica u katakombe i 4 polupansiona u smještaju Fraterna Domus u Sacrofanu pored Rima. Doplata za jednokrevetnu sobu iznosi ukupno 88 Eura.Svaki hodočasnik neka izvadi europsku karticu zdravstvenog osiguranja (EKZO), kako se ne bi trebalo uzimati putno osiguranje. Izdavanje te iskaznice je besplatno. Karticu možete izvaditi u regionalnom uredu ili područnoj službi HZZO-a, ili pak podnijeti zahtjev putem sustava e-Građani.Isto tako, provjerite valjanost osobne iskaznice, odnosno putovnice, s kojom ćete putovati. KOJI STE SE PRIJAVILI MOLIM VAS DA MI DRUGI DIO NOVACA ZA KARTU DONESETE IZA 01.09.2022. HVALA!

·         DJECA KOJA ŽELE MINISTRIRATI – roditelji u uredovno vrijeme možete prijaviti svoje dijete te upisati među ministrante te ćemo kroz iduća dva tjedna imati roditeljski sastanak i dogovoriti termine proba i svega što je potrebno, ministrante će voditi župnik!

·         DJEČJI ZBOR U ŽUPI – također u uredovno vrijeme možete prijaviti svoje dijete od 1-8., razreda, te upisati među pjevače,  kroz iduća dva tjedna imat ćemo roditeljski sastanak i dogovoriti termine proba i svega što je potrebno! Dječji zbor će voditi župnik!

·         BIBLIJSKA GRUPA – također koji ste zainteresirani u uredovno vrijeme možete se prijaviti te ćemo prema broju zainteresiranih imati sastanak te dogovoriti vrijeme okupljanja!