OGLASI DEVETNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU – MARUŠEVEC

(slika preuzeta sa eVaraždin.hr)

Sv. Rok čuvaj nas i štiti!!

13.08.2017. DEVETNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Patricija

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.00.h. – Maruševec + 1. Anka i Juraj Sekačić, Milka Maruševec, Stjepan Šagi, Štefanija, Silvestar i Josip Fadiga, Mira Kolenko te Slava, Tomo i Ivan Bahun – daje obitelj

 1. Ob. Kolar, Kovač, Husnjak, Cerjan i Čaklec – daje Dragutin Kolar
 2. Viktor i Slavica Podbojec, Justina(ž), Dragutin, Stjepan, Slava i Štefica Zrinski, Ana i Juraj Čićek – Lepoglavec, Lovro Vidaček te Milka i Tomo Maruševec – daje Vlatka Vidaček

11.00.h. – Radovan

19.00.h.- Druškovec + 1. Kata, Vjekoslav i Janko Kolačko, Štefanija, Bara, Dragutin, Bojana(ž), i Vladimir Kovačić, Franjo i Terezija Kokotec, Verona i Stjepan Eršegović te Branko Komes – daju Zvonko i Stanislava Kolačko

 1. Mirko Grahek, Stjepan Pahić i rod., ob. Herceg – Juricu, Ivana, Ljubicu, Slavicu i Mirka, ob. Martan – Petra i Evu  NAKON MISE BIT ĆE KONCERT KUD-A “KLARUŠ” IZ MARUŠEVCA

14.08.

ponedjeljak

(Cr.)

Sv. Maksimilijan Kolbe

19.00.h. – Druškovec + 1. Dragutin i Agata Martinčević te svi + iz ob. Martinčević – daje Josip Martinčević

2. Mijo i Terezija, Stjepan i Bara Belcar + Josip i Rozalija Milec + Zagoršćak Stjepan i Amalija

15.08.

utorak

(Bi.)

Uznesenje Blažene Djevice Marije

VELIKA GOSPA

07.30.h. – Maruševec – župna misa

11.00.h. – Maruševec + 1. Ivan, Tomica, Dragutin i Vika Jambrešić

 1. Josip, Vladimir i ob. Zgrebec, ob. Eršegović Jure, Tomo i Mara i ob. Putarek te Ivan i Milica Šalomon i ob., te Alojz Klepač i ob. – daje Anka Zgrebec
 2. Kristijan Kolar – daju roditelji

19.00.h. – Druškovec + 1. Vlč. Jozo Tomić – daje Brat Marko

2. ob. Brlafa, Josip, Viktorija, Branko i Marija – ob. Kokotec, Andrija, Marija i Ivan Kokotec – Lovrek

16.08.

srijeda

(Bi.)

Sv. Rok

PROŠTENJE U DRUŠKOVCU

08.00.h. – Druškovec + Mirko i rod. Bahun te Josipa i Josip Plasajec

11.00.h. – Druškovec + Martin Mezak žpk., + Franjo, Kata , Andrija i Slavko Belcar + Marija, Mirko, Pavao i Miroslav Šipek + Ivan i Jelica Škrinjar + Marija i Slavko Surko +Jagica i Stjepan Šincek – na čast M.B.Bistričkoj i Sv. Roku, +Josip Pintarić i Ćiril Posavec +Marijana i Veronika Flis +Martina, Josipu i Josipa Martinčević – Gregurin + Ignac, Verona i Darko Belcar + Andrija, Zita, Ivica i Zvonko Martinčević + Rok, Ivan i ob. Belcar + Vera Martinić + Martinčević Stanko, Josipa(ž), Slavko, Ivica i Andrija Martinčević + Tomo i Slava Belcar + ob. Strmečki Barice i Izidora + Rok, Slavica i Anđela Šincek + Dragutin, Jaga i Stjepan Lazni + Posavec Juraj, Dora, Anka, Štefa(ž) i Ivka + Rušec Stanko i Pepa + Slavko Filipek + Ob. Benkus + Ob. Šagi Stjepana i Korpar Ivana – daje Josip Benkus + Ob. Stanka Kovačić, ob. Kušen Vere, ob. Martinčević Josipa i obit. Kušen – daje Stjepan Kušen + Štefanija Kovačić – Popek, Bara i Dragutin Kovačić te Stjepan Cafuk + Veronika i Ignac Belcar, Ivka, Srećko i Zvonko Prekupec + Marija, Slavko i Viktorija Hrkač te ob. Sraga, Kozina, Marčec – daje Ivan Hrkač + Martin Skok i Andrija, Vera Begić – daju kći i sestra + Franjo i Terezija Kokotec, Dragutin, Bara i Štefanija Kovačić, Vjekoslav i Kata Kolačko, Franjo i Ljubica Dukarić, Jeronim i Julijana Vrbanić – daje Dario Vrbanić + Cmuk Josip, Dragutin i Barbara, Vjekoslav, Marija, Stjepan i Terezija, Bednjanić Ivan, Marta, Franjo, Helena, Mirko, Alojzija(ž) te Ob. Hrgarek i Brodar i Marija Domjan – daje Katarina

+ Strelec Josip, Pavao i Slava, Rušec Tomo i Cirila(ž) Herceg – daje Slavica Strelec

17.08.

Četvrtak

(Ze.)

Sv. Natalija

19.00.h. – Maruševec + 1. Jerko Novak – daje supruga i ob.

      1. Terezija i Marija Presečki – daje ob. Deduš
      2. Anđela Kramar – daje sin

19.00.h. – Maruševec – proba zbora odraslih

18.08.

Petak

(Ze.)

Sv. Jelena

19.00.h. – Maruševec + Vrabec Dorica, Katarina i Tomo Klepač – daju kčeri

19.08.

Subota

(Ze.)

Sv. Ratko

07.00.h. – Maruševec – na nakanu

16.00.h. – Maruševec – krštenje

18.00.h. – Maruševec – vjenčanje

19.00.h. – Maruševec – proba zbora odraslih

20.08.

Nedjelja

(Ze.)

DVADESETA NEDJELJA KROZ GODINU

Sv. Bernard

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + 1. Andrija Benkus i rod., Dora Kukec i Miljenko Kuća – daje obit. Benkus

 1. Nada i Slavko Herceg – Rušec – daje sin Miljenko
 2. Ob. Martinčević, Stjepan, Brankica, Franjo, Jagica, Margareta, Vinko, Franjo, Antun, Josip, Draga(ž), Valent te Marijan Zbodulja
 3. Šincek Stjepan, Jaga, Marko, Ana, Slavko i Juraj, Belcar Andrija i Kata, Ignac i Verona, Andrija Martinčević-Mikić te Vera Martinić

11.00.h. – Maruševec Maruševec + 1. Obit. Bahun, Breški, Korpar, Hrgarek i Štrlek – daje obit. Bahun i Korpar

 1. Petar i Marija Osterman, Franjo i Stanka(ž) Štrlek, Ivan, Rozalija i Vinko Kveštek te Zdravko Cafuk – daje Ivan Osterman
 2. Josip Tomek – Hudek – daje obitelj
 3. Stjepan i Štefanija Korpar, Marija i Mirko Cupar, rod. Korpar i Možanić – daje Marica Korpar
  • ŽUPNIKOV BROJ MOBITELA: 098/ 44 66 02 ako me trebate slobodno se obratite.
  • HODOČAŠĆE MAJCI BOŽJOJ TRSATSKOJ – naše župe bilo bi 26.08.2017. u subotu! Cijena karte je 140,-kn za puni autobus. Ako netko želi odustati, neka se slobodno javi kroz ovaj tjedan, te ako je uplatio put vratit će mu se novac!!!
  • TRODNEVNICA U KAPELI SV. ROKA: u nedjelju 13.08., u 19.00.h. – Sv. Misu nam predslavi: preč. Perčić mons. Antun, kanonik Stolnog kaptola, generalni vikar Biskupije., a nakon Sv. Mise – bit će kratak koncert kojeg će održati KUD “Klaruš” iz Maruševca

u ponedjeljak 14.08., u 19.00.h – Sv. Misu nam predslavi: preč. Kopjar dr. Mario, kanonik Stolnog kaptola, predstojnik Ureda za liturgijski pastoral i sakralnu arhitekturu., u srijedu 15.08., u 19.00.h. – Sv. Misu nam predslavi: vlč. Tomašević Nikola, biskupov tajnik! Na sam blagdan Sv. Roka Sv misu u 08.00. h., predslavi žpk. Krunoslav Milovec a Sv. Misu u 11.00.h., predslavi vlč. Marko Zadravec žpk. Iz Donje Voće! Odazovimo se u što većem broju da se pripremimo duhovno za blagdan Sv. Roka čiji zagovor nam je potreban kroz ovozemaljski život!

 • TAKOĐER SVAKOG DANA nakon mise za trodnevnicu održat će se i kratak koncert – 13.08. – KUD – “Klaruš”, 14.08. – Zbor odraslih naše župe, 15.08. – Zbor mladih naše župe! Liturgijsko pjevanje svaki dan predvodit će svi pjevaći naše župe pod vodstvom gđe. Nadice Martinčević!
 • SAKRAMENAT SV. ŽENIDBE žele sklopiti: 1. Franjo Šavorić, sin Dragutina i Nade r. Golubar, rođ. 05.03.1983., u Varaždinu iz Donjeg Kučana, Varaždinska 64., Župa Kučan Marof i Željka Šagi, kći Željka i Marije r. Lončar. Rođ. 09.10.1990., u Varaždinu iz Cerja Nebojse 168., Župa Maruševec. Sakramenat Sv. Ženidbe žele sklopiti 26.08.2017., u Maruševcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!2. Mihael Martinčević, sin Josipa i Brankice r. Martinčević, rođ. 21.10.1989., u Varaždinu iz Druškovca 62 J, Župa Maruševec i Valentina Vincek, kći Stjepana i Anke r. Martinčević. Rođ. 16.04.1990., u Varaždinu iz Koretinca 63., Župa Maruševec. Sakramenat Sv. Ženidbe žele sklopiti 26.08.2017., u Maruševcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!
 • ZAHVALJUJEM obitelji Peharda vlasnicima “HORTIKULTURE PEHARDA” koji su nam besplatno izmalčirali površinu gdje je nakada bio voćnjak te je sada lijepo uređena kao što i sami možete vidjeti!
 • HVALA svima koji su pomogli čistiti župnu kuću u Druškovcu kao i kapelu Sv. Roka da bi nam zablistala za proštenje!
 • MOLIM muškarce koji su voljni pomoći sklopiti binu za srijedu za proštenje da mi se jave nakon mise u sakristiju!