ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – OGLASI – MARUŠEVEC

24. 12. 2023.    ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA –  Badnjak
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketinec + Korpar Dragutin, Dragica i Stjepan, ob. Kovačić, Vrček, Božić i Liber – daje obitelj

11.00.h. – Maruševec + Nada Geci, Josipa (ž.) Prašnjak, Marija Harjaček, Božidar i Anđela Novoselec – daje obitelj

00.00.h. – za jednog profesora – daje majka

25.12.

Ponedjeljak

(Bi.)

BOŽIĆ 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + Emanuel Hleb – daje mama Snježana, ob. Šambar i baka

09.30.h. – Jurketinec – na naknu

11.00.h. – Maruševec + Dragica Špoljar, Dragutin Cmuk te Anka i Stjepan Špoljar – daje obitelj

26.12.

Utorak

(Cr.)

 

Sv. Stjepan

 

07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + 1. Stjepan, Vinko i Verona Brlenić, Stjepan, Ivan, Bara, Florijan i Julika Filipek, Damir Flis, Josip Prekupec i Josip Zebec – daje ob. Brlenić

2. + Božica Martinčević – Mikić, Zdravko i Biserka Lončarek – daje ob. Martinčević

3. + Ivan Breški, Franjo i Marija Smodek – daje ob. Martinčević

09.30.h. – Jurketinec + 1. Božidar Stančić – daje ob.

2. Martin Cikač – daje ob.

3. Ivica, Stjepan i ob. Cvrtila, Dragutin i Dragica Vajdić, ob. Soldić, Punčec i Florijanović

11.00.h. – Maruševec + 1. Stjepan Šagi, Patrik, Gabrijel i Ana Vidaček – daje supruga Anka i obitelj

2. + Stjepan Korpar – daje sin Robert s obitelji

3. + Stjepan Mesec, Kontrec Franjo – daje ob. Danijele Kontrec

4. + Stjepan, Andrija, Katarina Kračun, ob. Korpar, Novak, Gredelj i Črnila – daje Ana

5. + Stjepan i Vesna Hanžek, Mijo, Jaga, Josip i Josipa (ž) Maruševec, ob. Pintarić i Hanžek . daje obitelj

6. + Karlo, Draga (ž) i Miroslav Cmuk, Marija, Stjepan i Juraj Makovec – daje Viktorija Cmuk

7. + Kanjir Josip, ob. Kanjir Janko i Vera (ž) Kolenko, Miroslav Hrgarek, ob. Cupar i Kapljić – daje obitelj

8. + Bahun Mirko, Matija, Stanka (ž) te Plasajec Josip i Pepa – daje ob. Bahun

9. + Fogec Mato i Verona, Štrlek Marija i Dragan – daje obitelj

10. + Stjepan Martinčević – daje supruga Dragica i obitelj

11. + Špoljar Anka, Andrija, Valentino (m.) i ob. Buden – daje Katarina Malarić

27.12.

Srijeda

(Bi.)

Sv. Ivan 17.00.h. – Maruševec + Miroslav Štrlek i Ceboci Štefanija – daju supruga i djeca
28.12.

Četvrtak

(Cr.)

Nevina dječica 07.00.h. – Maruševec – na nakanu
29.12.

Petak

(Bi.)

 

Sv. Toma Becket

07.00.h. – Maruševec – na nakanu
30.12.

Subota

(Bi.)

Sv. Feliks 17.00.h. – Maruševec – KUMULATIVNA+ 1. Pižeta Marica i Josip, Rudolf i Ema, Kasun Josipa i Josip te Ljubica Uranić – daje obitelj

2. Ivan Hranić – daje supruga Slavica

31.12.

Nedjelja

(Bi.)

SVETA OBITELJ ISUSA, MARIJE I JOSIPA

Stara godina

Sv. Silvestar

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec – na nakanu

11.00.h. – Maruševec + Marija Korpar i Josip Komes – daje Ivan Korpar

18.00.h. – Maruševec – MISA ZAHVALNICA ZA BOŽJA DOBROČINSTVA U PROTEKLOJ 2023. GODINI!

·         KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME!

·         KALENDARI – možete ih nabaviti nakon sv. Misa! Cijena  jednolisnih kalendara je 0,50-eura, više dvanaestlisnih nema!

·         Tamburaši sastav Biseri djeluju u sklopu udruge Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora podružnice Varaždinske županije, a nastao je prije 5 godina u sklopu programa Resocijalizacije logoraša i dana s ga čine članovi udruge   i to:

Dražen Hižak-branitelj Vukovara gdje je ranjen i zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata

Dragec Kladić-branitelj Vukovara gdje je zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata

Zlatko Markovec – branitelj Vukovara gdje je zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata

Stjepan Martinčević – branitelj Vukovara gdje je zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata

Ivan Piskač-branitelj Vukovara gdje je zarobljen i logoru proveo 9 mjeseci – invalid domovinskoga rata

Darko Posavec -branitelj Vukovara gdje je ranjen i zarobljen i odveden u srpske konc. logore – invalid domovinskoga rata

Drago Šafran-pripadnik 5 bojne Tigrova te Puma, teško ranjen prilikom deblokade Dubrovnika – invalid domovinskoga rata

Nevenka Pandža – profesorica glazbene pedagogije koja je uspjela od prije navedenih branitelja  koji nisu imali nikakvu muzičku naobrazbu načiniti danas prepoznatljiv tamburaški sastav koji nastupa na raznim manifestacija.

U Zasebnoj postrojbi PU Varaždin sa područja naše Župe su bili, Damir Makovec, Stjepan Martinčević, Dragutin Prekupec, Darko Posavec, Zvonko Premužić, a Slavko Štrlek je zarobljen kao pripadnik policije u pokušaju deblokade Vukovara u Karadžićevu.

·         Hvala na borićima za našu crkvu i kapele: obiteljima Peharda, Vizjak, Bančić, Rožman i Sabolić! Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli kod kićenja crkve i kapela, Hvala svima koji su darovali cvijeće i svijeće da su nam crkva i kapele ovako lijepo uređene ! Hvala svima koji su se ovih dana sjetili mene župnika te ga darivali mesom, kolačima i svime ostalim! Hvala svima!

·          Draga braćo i sestre! Blagdan Božića, budi u nama djetinje uspomene i uvijek mu se iznova vraćamo, blagdan Božića s lakoćom ruši sva ograničenja koja život pred nas postavlja, i zato mu se uvijek iznova radujemo i sa radošću ga očekujemo. Unatoč modernoj i užurbanoj, možemo reći i nervoznoj svakodnevnici, glad za Božićem neće prestati jer On je najljepša strana ljudskog života i odgovor na najdublju čežnju našega bića i srca, a to je naš susret sa živim Bogom. Božić nam govori da postoji u kojem je moguće prevladati strah, nemoć, tamu, tromost, nepokretnost, sputanost, okrutnosti prirode i njenih sila, čak i smrt. Božić je saznanje da ima neko kome je stalo do mene, tko je uvijek tu da me sasluša da mi pomogne da me vodi kroz radosne i tužne trenutke u životu! A to je Isus Krist dijete koje je moj i tvoj Spasitelj i Otkupitelj! Znamo te Božićne noći, pastiri su se uputili k Isusu, mudraci su dugo promatrali zvijezde tražeći znak, krenimo i mi s njima pronaći Isusa u svome životu. Svi mi mislimo da ga dovoljno poznajemo, da sve znamo o njemu, a često smo zarobljeni navikama, tradicijom, običajima. Nađimo Isusa danas među bolesnima, napuštenima, utamničenima, okovanima slabostima, nađimo Isusa u svojoj obitelji, na svome radnom mjestu i jedino tako nam Božić može biti radostan ako ga prepoznamo u svojim bližnjima i njima podarimo svoju ljubav kao što je to učinilo ovo malo dijete rođeno u jaslama. Dopustimo da nas naš Bog i danas u ovom malom djetetu susretne, da u nama probudi onu radost kojom smo nekada u djetinjstvu punog srca slavili i živjeli otajstvo Kristova rođenja. Sretan i blagoslovljen Božić te obilje Božjeg blagoslova, zdravlja i uspjeha u Novoj 2024. Godini, svima Vama braćo i sestre, žele Krunoslav Milovec župnik iz Maruševca, velečasni Nikola Tomašević – pastoralni suradnik u Maruševcu te đakon Josip Biškup!

·         KAMENOKLESARSKI RADOVI I RESTAURACIJA KAMENA je završena te smo u tu svrhu od Varaždinske biskupije posudili 37.198,13-eura! Nakon što smo isplatili izvođače radova tvrtke „Mipcro“ i „GRK“ podneseno je izvješće sa potvrdama o uplati Ministarstvu kulture i medija R.H., te su sredstva po ugovoru i natječaju isplaćena na župni žiroračun u iznosu od 37.198,13-eura isti dan sredstva su vraćena i prebačena na račun Varaždinske biskupije! Zahvaljujem se ovim putem Konzervatorskom odjelu u Varaždinu te Ministarstvu kulture i medija R.H., kao i gospođi ministrici Nini Obuljen – Koržinek na povjerenju ali se i radujem daljnjoj suradnji na obnovi kulturnih objekata!