PETA NEDJELJA KROZ GODINU – OGLASI – MARUŠEVEC

04. 02. 2024.    PETA NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Eutih
Sv. Mise:  07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + Herceg-Rušec Slavko i Nada te Dolenec Ivan i Ravenski Ivica – daje obitelj

11.00.h. – Maruševec + Kristina Varga, Vladimir Pintarić, Ob. Pintarić i Hanžek – daje Barbara

05.02.

Ponedjeljak

(Cr.)

Sv. Agata 15.00.h. – Maruševec – vjeronauk za 2. A, B, C i D., razred

16.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za krizmanike 8. A, B i D., razred

17.00.h. – Maruševec + Obitelj Lovre i Ane Fiškuš te Josip Lončar – daje Ob. Mirka Lončar

06.02.

Utorak

(Cr)

Sv. Pavao Miki i drugovi 07.00.h. – Maruševec + Obitelj Makovec – daju Andreja i Vlado (za vrijeme mise moli se časoslov)

08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

07.02.

Srijeda

(Ze.)

 Sv. Maksim 08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

15.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za prvopričesnike 3. A, B i D., razred

16.00.h. – Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za  7. A, B i D., razred

16.00.h. – 16.40.h. – Maruševec – susret ministranata

17.00.h. – Maruševec + Vladimir Štefanec te braća i rod. Štefanec – daje Štefica

08.02.

Četvrtak

(Ze.)

 Sv. Jeronim 15.30.h. – 16.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.00.h. – Maruševec + Kata te Kata, Ivan i Stjepan Križnjak – daje sin Vlado

17.30.h. – Maruševec – Klanjanje pred Presvetim

09.02.

Petak

(Bi.)

 

Sv. Skolastika

07.00.h. – Maruševec + Miroslav i Štefanija Plasajec – daje ob. Tomislava Plasajec

08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Varaždin – katedrala – misno slavlje povodom „Stepinčeva“ te će misno slavlje predslaviti Josip Mrzljak biskup u miru koji ujedno slavi 25. obljetnicu biskupskog ređenja

10.02.

Subota

(Cr.)

Blaženi Alojzije Stepinac 17.00.h. – Druškovec– KUMULATIVNA + 1. Patrčević Tomo, Andrija, Ema, Zvonko i Stanko te Slivar Martin – daje Mirjana Patrčević

2. Štefica, Verona, Marijan i Slavko Flis te Marija i Ivan Posavec – daje Stjepan

3. Sudec Franjo i Verona, Posavec Josip, Vilko i Marija, Ivan Županić i Ob. Filipek – daje ob. Posavec

11.02.

Nedjelja

(Ze.)

ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU

Sv. Mirjana

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketinec –  ZAHVALA ZA 50 GODINA BRAKA – Stjepan Kliček i Barbara r. Fluks

11.00.h. – Maruševec + Josip Šagi i ob. Šagi – daje sestra Dragica

·         KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME!

·         ZAHVALJUJEM DOSADAŠNJIM ZVONARIMA Božici i Robertu Inkret koji su zauzeto vršili službu zvonara u našoj Župi, te su samostalno odlučili da više ne mogu vršiti službu zvonara te predali u pisanom obliku „ Obavijest o odluci za prestankom vršenja službe zvonara“ 04.01.2024! Ta odluka je prihvaćena jednoglasno na ekonomskom i pastoralnom Vijeću! Hvala im na službi svima nama, a dobri Gospodin neka ih nagradi za sva dobra koja su učinili kako za našu Župu, tako i za nas osobno!

·         NOVI ZVONARI kako u Maruševcu tako i u Druškovcu jesu Dražen i Sanja Presečki dosadašnji zvonari iz Jurketinca! Oni su prihvatili ponuđenu službu zvonara a ta odluka je prihvaćena jednoglasno na ekonomskom i pastoralnom Vijeću! Želimo im puno uspjeha i Božjeg blagoslova u vršenju službe!

·         PREDAN je ovih dana prema Varaždinskoj biskupiji financijski izvještaj koji je protumačen ekonomskim viječnicima, te je vraćen potvrđen i prihvačen od Varaždinske biskupije! U Prošloj godini u Župnoj blagajni bilo je 286997,25-eura, iz vanjskih izvora javljanjem na natječaje prikupljeno je 197.794,56 eura ( Natječaji ministarstva 171.794,56-eura, Varaždinska biskupija 22.000,00-eura te Općina Maruševec 4.000,00-eura) od toga veliki radovi koji su i svi plaćeni u iznosu od 209.267,00-eura bili su sanacija zidova u crkvi, sanacija zabatnog zida, sanacija tornja crkve, bojanje crkve, električarski radovi, kamenoklesarski radovi na kamenim dijelovima crkve, izrada projektne dokumentacije za energetsku učinkovitost crkve, izrada dokumentacije za sanaciju i energetsku učinkovitost „Starogfarofa“, te obnova dviju knjiga koje su kulturno dobro iz naše Župne knjižnice! U župnoj blagajni iz 2023., u 2024., prenijeli smo +20.390,07-eura! Upravo s tim novcem platit ćemo dokumentaciju kad bude gotova drugu polovicu iznosa!

·         CIKLUS BIBLIJSKIH TRIBINA O NEDJELJNIM KORIZMENIM EVANĐELJIMANakon ciklusa okruglih stolova o djelovanju katolika danas koji su se održavali tijekom 2023. godine, u korizmi započinje novi ciklus – ciklus biblijskih tribina o nedjeljnim korizmenim evanđeljima.  O evanđeoskim tekstovima razmišljat će gosti predavači – hrvatski bibličari. Tribine su namijenjene svima koji žele bolje upoznati Božju riječ, a posebice onima koji vrše službu čitača u liturgijskim slavljima. Prilika je to da se u vremenu korizme bolje upozna objavljenu Božju riječ, da se u njoj prepozna živu Riječ Isusa Krista, da Mu se povjeruje te da se po Njegovoj riječi događaju obraćenja.
Biblijske tribine počinju u ponedjeljak, 19. veljače, u 19:30 u Centru za mlade Varaždinske biskupije (A. Cesarca 4) te će se održavati svakog ponedjeljka u korizmi. Raspored tribina: 19.2.    s. Silvana Fužinato  Preobraženje Gospodinovo, 26.2.    o. Dario Tokić           Izgon trgovaca iz Hrama, 4.3.    fra Stipo Kljajić         Razgovor s Nikodemom, 11.3.    vlč. Mladen Horvat   “Želimo vidjeti Isusa”, 18.3.    p. Niko Bilić  Muka Gospodina našega Isusa Krista! Nakon molitvenog početka i čitanja evanđeoskog odlomka predavač će kroz izlaganje razlomiti riječ Božju, a potom će biti mogućnost za razgovor i postavljanje pitanja. Poticaj zainteresiranima da ponesu svoju Bibliju i pribor za osobne bilješke.