ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU – OGLASI – MARUŠEVEC

28. 01. 2024.    ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Toma
Sv. Mise:  07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketinec + Agata i Vladimir, Kata i Franjo, Julika i Ivan Gazdić, Agata i Tomo Presečki, Stanko Osredek, Josip, Kristina i Krunoslav Maruševec te Vladimir Friščić

11.00.h. – Maruševec + Kata, Ivan, Vika i Franjo Šestanj te Slava i Ivan Štrlek – daje ob. Štrlek

NA MISNOM SLAVLJU BIT ĆE PRISUTNI POLAZNICI ĐAKONSKE PASTORALNE GODINE – ĐAKONI A OVOGODIŠNJI MLADOMISNICI SA SVOJIM VODITELJIMA KOJI ĆE UJEDNO PREDSLAVITI MISNO SLAVLJE!

29.01.

Ponedjeljak

(Ze.)

Sv. Valerije 08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

16.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za krizmanike 8. A, B i D., razred

17.00.h. – Maruševec + Srećko, Anđela i Vinko Kolenko – daje obitelj

17.30.h. – Maruševec – susret ekonomskog vijeća naše Župe

30.01.

Utorak

(Ze.)

Sv. Tina 16.00.h. – 16.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.00.h. – Maruševec + Ivko Josip i ob. Ivko – daje Ivko Jaga (za vrijeme mise moli se časoslov)

31.01.

Srijeda

(Bi.)

 Sv. Ivan Bosco 08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

15.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za prvopričesnike 3. A, B i D., razred

16.00.h. – 16.40.h. – Maruševec– susret ministranata

17.00.h. – Maruševec + Verona Dejanović, Vika, Rok i Tomo Križanec – daje obitelj

01.02.

Četvrtak

(Ze.)

 Sv. Brigita 16.00.h. – 16.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.00.h. – Maruševec + Verona, Josip i Franjo Štrlek – daje obitelj

17.30.h. – Maruševec – Klanjanje pred Presvetim

02.02.

Petak

(Bi.)

 

PRIKAZANJE GOSPODINOVO – SVIJEĆNICA

Sv. Marijan

16.00.h. – 16.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.00.h. – Maruševec – KUMULATIVNA + 1. Vjekoslav Možanić – daju supruga i kćeri

2. Marija, Dragutin, Kata i Ruda Bosak, Stjepan, Slava i Vladimir Možanić – daje ob. Zvonimira Možanić

3. Štrlek Silvestar i Terezija, ob. Mravak, Baksa, Gajser te Kolar Franjo i Buden Slavko – daje obitelj

4. Stanko i Anka Žiher – daje sin Vlado

5. Stjepan Tomašek – daje obitelj

Za vrijeme mise bit će blagoslov svijeća, koje ponesite sa sobom i primjereno zaštitte kako ne bismo pokapali inventar crkve, isto tako svijeće možete nabaviti u crkvi! Na misi očekujem prvopričesnike i krizmanike!

03.02.

Subota

(Cr.)

Sv. Blaž 17.00.h. – Maruševec – KUMULATIVNA + 1.Šimunec Blaž, Terezija i Slavko, Štefanija Gorić, Marija i Milan Varga, Nada i Stjepan Kuzmić te Josip Belšćak – daje Katica

2. Blaž čovran, Milka Koščak, Katarina i Tihomir Božić – daje ob. Vrbanec

3. Danijel te Đuro i Marija Nemec i ob. Nemec – daje obitelj

4. Pavao i Ana te Julija Možanić i Ob. Možanić – daje obitelj

Za vrijeme mise bit će blagoslov jabuka koje ćete ponijeti sa sobom! A na završetku mise bit će pojedinačni blagoslov grla!  Na misi očekujem prvopričesnike i krizmanike!

04.02.

Nedjelja

(Ze.)

PETA NEDJELJA KROZ GODINU

Sv. Eutih

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + Herceg-Rušec Slavko i Nada te Dolenec Ivan i Ravenski Ivica – daje obitelj

11.00.h. – Maruševec + Kristina Varga, Vladimir Pintarić, Ob. Pintarić i Hanžek – daje Barbara

·         KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME!

·         Susret hrvatske katoličke mladeži 4. svibnja 2024. održava se u Gospiću i Gospićko-senjskoj biskupiji u subotu, 4. svibnja 2024. godine pod geslom „Raduj se za svoje mladosti“ . Susret će biti jednodnevan budući da Gospićko-senjska biskupija nije u mogućnosti više tisuća mladih primiti na smještaj.

Smještaj će biti omogućen udaljenijim biskupijama. Prijepodnevni program održat će se u župama Gospićko-senjske biskupije, a poslijepodnevni u gradu Gospiću gdje će biti središnje misno slavlje u 17 sati.

Prijave za SHKM počele su 4. siječnja i traju do 31. ožujka (Uskrs). Nakon navedenog datuma prijave neće višebiti moguće jer će se sustav zatvoriti. Prijave idu preko sustava E-župe. Svaki sudionik treba sam ispuniti obrazac prijave koji se nalazi na poveznici (https://www.e-zupe.com/prijave/gospic/shkm).

·         Pripremni susreti na razini arhiđakonata kao pripravu za Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) u Gospiću. Susreti će se održati u subotu, 3. veljače po sljedećem rasporedu: Varaždinsko-zagorski arhiđakonat – Ivanec u 19h, Međimurski arhiđakonat – Prelog u 18h,
Podravski arhiđakonat – Virje u 18h

·         Dragi mladi! Pozivamo vas na 24. Križni put mladih Varaždinske biskupije,novo iskustvo Božje blizine i zajedništva s braćom i sestramana 24. Križnom putu mladih Varaždinskebiskupije u subotu i nedjelju, 16. i 17. ožujka 2024. godine na putu od Ivanca prekoKlenovnika do Bednje. Prijaviti se možete prekoonline-sustava na poveznici:http://bit.ly/kpm2024 ili putem QR koda donedjelje, 10. ožujka 2024. Sudjelovati mogu mladi od 15 do 35 godina.Što morate znati o Križnom putu mladih? Križni put mladih je bogat duhovni program za mlade koji u Kristu traže temelj svoga života, razmatraju Njegovu muku i smrt i nalaze sebe u Njemu. Hodanje po suncu i kiši, zajednička molitva, šutnja i pjesma, izazovi i trpljenje, Euharistija i Pomirenje, prijatelji i novi ljudi, žuljevi, bol i tuđe hrkanje – sve su to kamenčići dvodnevnog mozaika. Bit će organiziran prijevoz iz tvog dekanata na početak križnog puta u Ivanec i u nedjelju iz Bednje natrag. Trebašponijeti vreću za spavanje s podmetačem, nešto hrane i vode, kabanicu i rezervnu odjecu, obuću za planinarenje i papuče za noćenje. Noćit ćemo sa subote na nedjelju u prostorima klenovničke škole.