DRUGA KORIZMENA NEDJELJA – OGLASI – MARUŠEVEC

05.03. 2023. DRUGA KORIZMENA NEDJELJA – Sv. Vedran
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + Belcar Andrija, Martinčević – Mikić Ružica i Andrija, Martinić Vera i Andrija Martinčević te Šincek Stjepan i Jaga – daje obitelj

10.15.h. – Maruševec – križni put – predvode vjernici

11.00.h. – Maruševec  + 1. Gustav, Marija, Ema i Mira Kolenko, Andrija, Anđela, Štefica, Veronika i Antun Mikac te ob. Fadiga i Peharda – daje ob. Mikac

2.vlč. Martin Mezak

Misno slavlje nam predslavi i propovijed mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup u miru

NAKON MISE RODITELJSKI SASTANAK ZA RODITELJE KRIZMANIKA I KRIZMANIKE

06.03.

Ponedjeljak

(Lju.)

Sv. Viktor 08.00.h – 09.00.h. – Župnik je u uredu na „Starom Farofu“

16.00.h. – Maruševec – vjeronauk u crkvi za sve krizmanike

17.00.h. – Maruševec + Josipa(ž) i Stjepan, Slava i Mirko Hajsok, Kata i Đuro Mikac, Marija Hainž, Makovec Veronika, Vinko, Stjepan i Dragutin, Peharda Barbara, Hainž Andrija i Marija – daje obitelj

07.03.

Utorak

(Lju.)

 

Sv. Perpetua

 

Župnika nema!
08.03.

Srijeda

(Lju.)

Sv. Poncije 16.00.h. – 16.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.00.h. – Maruševec  – na nakanu

17.30.h. – Maruševec – susret biblijske grupe

09.03.

Četvrtak

(Lju.)

Sv. Franciska 16.00.h. – 16.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.00.h. – Maruševec + Bahun Branimir, Vjekoslava(ž) i Damir – daje kći

17.30.h. – Maruševec – susret volontera Caritasa naše Župve

10.03.

Petak

(Lju.)

 

Sv. Makarije

08.00.h – 09.00.h. – Župnik je u uredu na „Starom Farofu“

16.00.h. –  Maruševec – križni put

16.30.h. – Maruševec + Verona, Stjepan, rod. Podbojec, Ana i Mirko Peharda, Branko, Marija i Vladimir Janiček – daje obitelj

17.00.h. – Jurketinec – križni put

11.03.

Subota

(Lju.)

Sv. Blanka 17.00.h. – Druškovec+ 1. Marija i Ivan Posavec, Štefica Flis – daje Vera

2. Barica, Dragutin i Andrija Herceg, Dragutin i Jelena Blaži , Stjepan Kušter, Terezija Horvat, Jelena Jurgec, Petar Strunje te Slavko i Nada Herceg – daje Darko

3. Stanislav i Slavko Kovačić, Vera Kušen, Prekupec Antun, Dukarić Ivan i Bara, Darko, Anka i Dragutin – daje obitelj

4. Josip, Metoda i Bara Prekupec, Vinko, Verona i Stjepan Brlenić, Marija Vrbec i Pavao Štrlek – daje ob. Prekupec

5. Andrija Martinčević, ob. Martinčević – Gregurin, Magda, Stjepan, Marija, Stjepan i Nevenka Martan te Andrija Belcar

6. Branko i Ema Belcar, te Franjo Martinčević – daje obitelj

7. Vladimir, Slavko i Ivka te ob. Martinčević – daje obitelj

8. na nakanu ozdravljenja jedne bolesne osobe

9. Stanko, Stjepan i Verona Eršegović, Stanko i Ema Posavec-Malok, Pepa, Stjepan, Dragutin i Dora Bančić te Božica Ražnjević – daje obitelj

10. Josip, Verona, Slavko i Jagica i ob. Filipek, Damir, Slavko i Ema Flis, Dora, Ivan i Vladimir Flis-Mustek – daje ob. Slavena Filipek

12.03.

Nedjelja

(Lju.)

TREĆA KORIZMENA  NEDJELJA

Sv. Bernard

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketincu + Gazdić Josip, ob. Gazdić i Klen te Dragica i Antun Colnarić – daje kći Mirjana

10.15.h. – Maruševec – križni put – predvode vjernici

11.00.h. – Maruševec  + Geci Nada, Prašnjak Josipa(ž), Novoselec Anđela i Božidar te Marija Harjaček – daje obitelj

 

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! ŽUPNI URED JE NA STAROM FAROFU! MASKE I DEZINFICIRANJE RUKU STAVLJA SE NA VLASTITI IZBOR! HVALA!

·         KRIŽNI PUT u vremenu korizme, naša stara pobožnost koja nas približava Isusu kroz razmatranje Njegove nepravedne osude, Njegove muke, smrti i Uskrsnuća za svakoga od nas ljudi! Dođimo na pobožnost da poput Isusa lakše nosimo sa Njime naše životne križeve!

·         TJEDANA PRED NAMA je „Tjedan solidarnosti  i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini, te nedjeljni milodar iduće nedjelje ide za tu namjenu!

·         OVIH DANA objavljeni su rezultati natječaja Ministarstva kulture i medija na koji se Župa prijavila te ćemo obnoviti još jednu knjigu, od Ministarstva smo dobili – 1327,23-eur-a! Te ću ovih dana potpisati ugovor sa ministarstvom!

·         HVALA „Hortikulturi Peharda“ i ob. Peharda da su nam ovih dana obrezali voćke te uredili voćnjak da nam lijepo izgleda!

·         KRIŽNI PUT MLADIH – 23. Križni putu mladih Varaždinske biskupije, koji će se, kao i svake godine, održati na 5. korizmenu nedjelju i subotu uoči te nedjelje, tj. 25. i 26. ožujka 2023. godine. Ovogodišnji Križni put mladih održava se pod geslom „Neka mi bude po riječi tvojoj.“ (Lk 1, 38) uzet iz evanđeoskog odlomka prvog dana Križnog puta, kada se slavi svetkovina Blagovijest. Križni put održava se u Međimurju na relaciji Mala SubotIca – Belica – Sveti Juraj na Bregu. Program križnog puta započinje u subotu, 25. ožujka 2023. godine u župnoj crkvi u Maloj Subotici u8:00 sati. Mladi se trebaju okupiti  u Maloj Subotci do 7:30 sati. Prvoga dana Križnog puta mladi će proći kroz Palovec, Strelec, Držimurec, Turčišće, Domašinec, Gardinovec i svoj hod završit će u Belici, gdje će slaviti svetu misu u župnoj crkvi i noćiti u sportskoj dvorani Osnovne škole Belica. Drugoga dana, u nedjelju, 26. ožujka 2023. godine, nastavljaju hod iz Belice prema Novom Selu Rok, kroz Krištanovec, Žiškovec, Zasadbreg do Svetog Jurja na Bregu, gdje će oko 18 sati završiti svoj hod svetom misom, koju će predslaviti naš biskup Bože Radoš. Zainteresirani se mogu prijaviti na taj način da se jave meni uzmu si letak na kojem je sve napisano i prijave se!

·         Drugi susret u ciklusu okruglih stolova održat će se u ponedjeljak, 6. ožujka 2023. s početkom u 19,30h s temom „Katolička vjera je moje životno zvanje“ (I. Merz) A moje?. O temi će progovoriti p. Ivan Ike Mandurić, DI sa svojim suradnicima u projektima kršćanskog aktivizma. Zbog velike posjećenosti prvog susreta mijenjamo mjesto događanja, stoga ćemo drugi susret održati u Dvorani pastoralnog centra Varaždinske biskupije na adresi Zagrebačka 3, Varaždin.