DVADESET I ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU – OGLASI – MARUŠEVEC

11.09. 2022. DVADESET I ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Bonaventura
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. –  Jurketinec  + Jakob i Bara Fluks, Milan i rod. Kliček, ob. Vincek, Posavec, stjepan Ožinger, Marija i Slavko Gazdić, ob. Gregur te Katica i Franjo Krog – daje ob Kliček

11.00.h. – Maruševec + Andrija, Klara i Josip Vrbanec, Rozalija, Slava i Gabrijel Lončarić – daje obitelj Vrbanec Josipa

ZA VRIJEME SV. MISE BIT ĆE ZAZIV DUHA SVETOGA ZA POČETAK ŠKOLSKE GODINE TE, POZIVAM SVU DJECU DA DOĐU I PRIMIMO BOŽIJI BLAGOSLOV

12.09.

Ponedjeljak

(Ze.)

Sv. Marija 18.00.h.  – VARAŽDIN KATEDRALA – SUSRET EKONOMSKIH I PASTORALNIH VIJEĆNIKA  – (SUSRET ZAPOČINJE MISNIM SLAVLJEM – A KASNIJE SASTANKOM)
13.09.

Utorak

(Bi.)

 

Sv. Ivan Zlatousti

08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Nada Geci – daje obitelj

14.09.

Srijeda

(Cr.)

Uzvišenje Sv. Križa 08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Marčec Adam i Marija, Stjepan Martinčević, Hainž Franjo, Vika i Mirko – daje ob. Martinčević

15.09.

Četvrtak

(Bi.)

B.D.M. Žalosna 17.00. – 18.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Matej Lončar, Helena, Vinko, Tomo, Ivan, Darko i Ljubica Kundija te Anka i Franjo Turnšek – daje ob. Lončar

16.09.

Petak

(Cr.)

 

Sv. Kornelije

17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Barbara i Stjepan Božić te Kata i Dragutin Plasajec – daje obitelj

17.09.

Subota

(Ze.)

 

Sv. Hildegarda

18.00.h. – Maruševec – KUMULATIVNA + 1. Slavko Popijač – daje kći Ljerka

2. Stjepan i Marija Hrgarek, rod. Hrgarek, Mato, Vika i Stjepan Antolić – daje ob. Hrgarek

3.Katarina, Tihomir, Emilija i Andrija Škrinjar te Dragica i Ivan Tomek

4. Ob. Cmuk Rudolf i Terezija te Slavko Harjač – daje ob Cmuk

5. Ob. Kralj, Miklin, Jasna Šalomon te ob. Bahun – daje Branka Kralj

6. Vilko, rod. i ob. Mavrek, Juraj, Draga(ž) i ob. Korpar, Anka Posavec, Marija i Stjepan Šafar, Gabrijela(ž) i Franjo Kućar, Dragica i Tomo Oreški, Vilko Vrbanec, Štefa i Stjepan Novak te Anka Lipovec – daje Jagica Mavrek

18.09.

Nedjelja

(Ze.)

DVADESET I PETA NEDJELJA KROZ GODINU

Sv. Ariadna

Sv. Mise: 07.00.h. – Maruševec – župna misa

08.00.h. – Druškovec  + Ivan Breški, Franjo i Marija Smodek – daje ob. Martinčević

09.00.h. – Maruševec + Slavko, Blaž i Justina Habrka, Josip, Katarina i Vesna Bukovec, Slavko, Marko i Ljuba Križnjak te Josip i Marija Drčec – daje Blanka

 

·         ZAHVALNO HODOČAŠĆE VARAŽDINSKE BISKUPIJE u Rim 16. – 22.10.2022. Ide nas 13., iz Župe Maaruševec!

·         DJECA KOJA ŽELE MINISTRIRATI – roditelji u uredovno vrijeme možete prijaviti svoje dijete te upisati među ministrante te ćemo imati roditeljski sastanak i dogovoriti termine proba i svega što je potrebno, ministrante će voditi župnik!

·         DJEČJI ZBOR U ŽUPI – također u uredovno vrijeme možete prijaviti svoje dijete od 1-8., razreda, te upisati među pjevače,  kroz tjedan dana imat ćemo roditeljski sastanak i dogovoriti termine proba i svega što je potrebno! Dječji zbor će voditi župnik!

·         BIBLIJSKA GRUPA – također koji ste zainteresirani u uredovno vrijeme možete se prijaviti te ćemo prema broju zainteresiranih posložiti susrete!

·         U nedjelju, 25. rujna svečanim euharistijskim slavljem u 17 sati proslavit ćemo 25. obljetnicu uspostave Varaždinske biskupije. Misa će se slaviti na otvorenom prostoru iza katedrale. U slučaju lošeg vremena slavlje će biti u katedrali. U 16 sati započet će molitveno-duhovni program na prostoru slavlja, tijekom kojeg će biti mogućnost za svetu ispovijed u katedrali. Slavlju će se pridružiti hrvatski biskupi i drugi uzvanici.  Potaknite pojedine skupine da dođu na to slavlje: članove župnog pastoralnog i župnog ekonomskog vijeća, vjeroučitelje i vjeroučiteljice, odgojiteljice u vjeri, pjevače, čitače, ministrante, sakristane, zvonare, buduće krizmanike, članove župnog Caritasa, molitvenih i drugih skupina, zajednice mladih, živih vjerničkih krugova…  Na početku misnoga slavlja bit će ulazna procesija u kojoj će sudjelovati predstavnik svake župe sa župnom zastavom. Procesija će se formirati ispred katedrale, stoga vas molim da predstavnike župa sa zastavama uputite da u 16:45 budu ispred katedrale.  U subotu uoči središnje proslave, 24. rujna u svim ćemo župama organizirati euharistijsko klanjanje u kojem ćemo zahvaljivati Bogu za srebrni jubilej naše Biskupije i moliti za njezine potrebe. Neka se vjernici potaknu da te večeri u što većem broju dođu na klanjanje u svoju župnu crkvu. Tom zajedničkom pobožnošću očitovat ćemo i župno i biskupijsko zajedništvo.

·         Nakon Marije Bistrice, Brezja, Trsata, Ptujske Gore, Ludbrega, Stične i Krašića, održat će se 8. susret hrvatskih i slovenskih vjernika katolika u Beltincima (Biskupija Murska Sobota) u Sloveniji u subotu, 8. listopada. Tom susretu pridružit će se vjernici iz Mađarske budući da u biskupiji koja je domaćin živi veći broj mađarskih vjernika. U 9 sati započet će duhovni program, bit će prilika za svetu ispovijed, a središnje misno slavlje bit će u 10 sati u parku kraj župne crkvu u Beltincima. Nakon slavlja bit će kratki kulturno-umjetnički program. Domaćini će organizirati zakusku za svećenike te će vjernicima ponuditi prigodni meni po cijeni od 5 eura. Tijekom poslijepodnevnih sati bit će mogućnost posjeta crkvama Biskupije Murska Sobota: Odranci, Murska Sobota (katedrala), Križevci pri Ljutomeru, Turnišče (marijansko svetište), Radenci i Tišina. Tko je zainteresiran neka mi se javi kroz ovaj tjedan!