DEVETNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU – OGLASI – MARUŠEVEC

07.08. 2022. DEVETNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Kajetan
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. –  Jurketinec +

11.00.h. – Maruševec +Barica i Tomo Šipek – daje ob. Šipek

08.08.

Ponedjeljak

(Bi)

Sv. Dominik 17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Darko, Slavko i Marija Eršegović, Anđela i Stjepan Posavec-Kovač te Micika Martinčević – daje ob. Eršegović

09.08.

Utorak

(Cr.)

Sv. Terezija Benedikta od Križa 08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec +Možanić Franjo – daje Možanić Katarina

10.08.

Srijeda

(Cr.)

Sv. Lovro 08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Marčec Dragutin, Veronika, Ivan, Mario(M) i Vera te Ivančević Stanko, Anka, Jaga i Dragutin – daju ob. Marčec i Ivančević

11.08.

Četvrtak

(Bi.)

Sv. Klara 17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Lacković Josip i Lovro, ob. Grđan te Margareta

12.08.

Petak

(Ze.)

 

Sv. Franciska

17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Stjepan Makovec – daje obitelj

13.08.

Subota

(Ze.)

 

Sv. Poncijan

16.00.h. – Maruševec – krštenje

17.30.h. – Druškovec – prilika za sv. Ispovijed

18.00.h. – Druškovec  – 1. dan trodnevnice – KUMULATIVNA +

1. Martinčević – Mikić Andrija i Ružica – daje kći Danijela i obitelj

2. Tomo, Slavica i Jakob Buhin, Dragica i Josip Gradiček, Bara i Janko Danko, Štefica Hlevnjak, Terezija i Slavko Kresonja – daje Marija Buhin

3. Vlč. Martin Mezak, Relja Bašić, Dobrilo Vidan, Štefica, Alojzija(ž), Ivan, Dora i Gašpar Bunić, Katarina i Franjo Petriš, Barbara i Branko Kokotec, Andrija Belcar, Željko Martinčević, Anđela(ž), Vjekoslav, Agata i Andrija Petak, Magdalena i Mato Dolenec te Vlado Posavec – daje Đurđica Bunić

4.Stjepan Petrinjak te rod. Slavko i Draga Herceg – daju supruga i kćer

14.08.

Nedjelja

(Ze.)

DVADESETA NEDJELJA KROZ GODINU

Sv. Maksimilijan

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

11.00.h. – Maruševec + Josip Grđan i ob. Klapša – daje obitelj

17.00.h. – Druškovec – prilika za sv. Ispovijed

18.00.h. – Druškovec – 1. dan trodnevnice– KUMULATIVNA +

1.Belcar Franjo, Kata i Andrija, Ema i Rok Martinčević, Šipek Marija, Mirko, Miroslav, Pavao i Josip te Škrinjar Ivan i Jelica

2. Josip, Verona i Slavko Filipek, Damir, Slavko i Ema Flis – daje ob. Filipek

3. Nada Vlahović, Karlo i Agata Kliček te Jakov i Katica Mihelčić – daje Božica Vlahović

4. Ljubica, Jurica, Ivan i Nada Herceg, ob. Herceg i Posavec, Stjepan Belcar i ob. Belcar

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! ŽUPNI URED JE NA STAROM FAROFU! MASKE I DEZINFICIRANJE RUKU STAVLJA SE NA VLASTITI IZBOR! HVALA!

·         ŽUPNI URED RADI U NAVEDENO VRIJEME NA LISTIĆU TE SAM SE VRATIO S GODIŠNJEG ODMORA, MOLIM SVE ONE KOJI SU IMALI SMRTNI SLUČAJ DA MI SE JAVE RADI UPISA U MATICU! HVALA

·         HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE U MEĐUGORJE – bit će od 02.- 04.09. 2022., Cijena karte je 500,-kn koju uplaćujete na župnom uredu i podižete kartu!  U cijenu je uključen prijevoz, polupansion te vodič! Ima još 5. mjesta te koji planirate požurite se kupiti kartu!

·         ZAHVALNO hodočašće VARAŽDINSKE BISKUPIJE u Rim 16. – 22.10.2022.

Biskupijsko hodočašće u Rim bit će ove jeseni, od 16. do 22. listopada. Svoje hodočašće započeli bismo u nedjelju navečer, 16. listopada, noćnom vožnjom najprije do Asiza, a zatim bismo u ponedjeljak, 17. listopada, stigli u Rim. Tijekom narednih dana u Rimu pohodit ćemo 4 velike bazilike, sudjelovati na audijenciji sa Svetim Ocem, obići ćemo važna mjesta okupljanja hodočasnika. U petak, 21. listopada, krenuli bismo najprije prema Padovi, a potom natrag prema Hrvatskoj.

Cijena hodočašća je 2.400 kuna ili 318,50  Eura.

U cijenu su uključeni: prijevoz turističkim autobusom, ulaznica u katakombe i 4 polupansiona u smještaju Fraterna Domus u Sacrofanu pored Rima. Doplata za jednokrevetnu sobu iznosi ukupno 88 Eura.

Svaki hodočasnik neka izvadi ujedno europsku karticu zdravstvenog osiguranja (EKZO), kako se ne bi trebalo uzimati putno osiguranje. Izdavanje te iskaznice je besplatno. Karticu možete izvaditi u regionalnom uredu ili područnoj službi HZZO-a, ili pak podnijeti zahtjev putem sustava e-Građani.

Prijaviti se možete do 15. rujna 2022. godine u svojim župama ili izravno u Biskupski ordinarijat putem elektroničke pošte: tajnik@biskupija-varazdinska.hr. Uz prijavu traži se plaćanje akontacije u iznosu od 50 % cijene aranžmana (1.200 kuna) vlastitom župniku u gotovini ili kod prijave u Biskupski ordinarijat na IBAN: HR8323600001101733121 s naznakom – ZA HODOČAŠĆE U RIM uz ime i prezime uplatitelja. Prilikom prijave potrebno je navesti sljedeće podatke:

Ime i prezime, Datum rođenja, Broj osobne iskaznice (ili putovnice), Župa, Adresa stanovanja, Broj

mobitela, E-mail adresa

·         Proštenje Sv. Roka u Druškovcu –  na blagdan Sv. Roka misna slavlja su u 08.00.h i 11.00.h! U subotu pola sata prije sv. Mise i početak trodnevnice imat ćete priliku za sv.  Ispovijed, a u nedjelju i  blagdan Velike Gospe sat vremena prije! Koncelebrirano misno slavlje u 11.00.h. na blagdan Sv. Roka nam predslavi i propovijeda vlč. Josip Đurin poglavar Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu!

·         SAKRAMENAT SV. ŽENIDBE ŽELE SKLOPITI: 1. Dominik Kušter, sin Božidara i Marije r. Požgaj., rođ. 10.06.1994., u Varaždinu iz Greda 25, Župa Sv. Ilija i Ana Ereiz, kći Stipe i Davorke r. Novak., rođ. 10.08.1998., u Linzu iz Greda 25, Župa Maruševec! Sakramenat Sv. Ženidbe žele sklopiti 26.08.2022., u Maruševcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!

·         2.  Aleksandar Dukarić, sin Damjana i Silvije r. Gotić., rođ. 02.03.2001., u Varaždinu iz Brodarevec 57, Župa Maruševec i Martina Oršuš, kći Matijaša i Evice Horvat., rođ. 08.05.1998., u Čakovcu iz Trnovec 101, Župa Trnovec.  Sakramenat Sv. Ženidbe žele sklopiti 20.08.2022., u Maruševcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!