OSAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU – OGLASI – MARUŠEVEC

31.07. 2022. OSAMNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Vatroslav
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. –  Druškovec + Emanuel Hleb – daju mama, ob. Šambar i baka

11.00.h. – Maruševec + Vukelja Juro i Ljubica te Štrkalj Tomo i Ivka – daje Mato Vukelja

01.08.

Ponedjeljak

(Bi)

Sv. Alfonz Liguori 17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Jug Josip, ob. Matijašec, Jug i Ščuric – daje ob. Ščuric

19.00.h. – Vidovec

02.08.

Utorak

(Ze.)

 

Sv. Serena

08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Ivan, Jaga, Dragutin i Štefanija Cmuk te Marija Mežnarek

19.00.h. – Vidovec

03.08.

Srijeda

(Ze.)

Bl. Augustin Kažotić 08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

19.00.h. – Vidovec

04.08.

Četvrtak

(Bi.)

Sv. Ivan Marija Vianney 08.00.h. – Maruševec – pouka za vjenčanje

17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Ivan Krobot, Vinko, Anđela, Kata i Rok Kolenko, Jura Kralj, Stjepan i Anka Banec, ob. Banec, Stjepan i Anka Špoljar, Stjepan Lončar, Višnja Peharda te ob. Peharda – daje Ema Krobot

19.00.h. – Vidovec

05.08.

Petak

(Ze.)

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja

Sv. Nives

08.00 –  Maruševec + za sve stradale,  poginule i preminule HRVATSKE BRANITELJE

NAKON MISE PROCESIJA DO SPOMENIKA ISPOD CRKVE

18.00.h. – Maruševec – vjenčanje i krštenje

19.00.h. – Vidovec

06.08.

Subota

(Bi.)

 

PREOBRAŽENJE GOSPODNJE

16.00.h. – Maruševec – krštenje

18.00.h. – Maruševec – KUMULATIVNA + 1. Rod., Vladimir i Terezija Kolar, Ana Kaučić i Robert Munđar – daje obitelj

2. Marija i Josip Smodek, Barbara i Stjepan Vindiš, Gašpar i Rozalija Smodek, Terezija i Ćiril Rušec te Katica Madjer – daje ob. Vindiš

3. Ema, Andrija, Stanko i Slavica Patrčević, Damir i Ivan Sobota, Nikola i Ljuba Jergović te Stevo i Anka Simić – daje ob. Patrčević

4. Stjepan,Juraj i Ema Fadiga, Ivan i Bara Matijašec – daje ob. Fadiga

5. Tomo i Mirko Grilek, rod. Grilek – daje brat Slavko

6.Vika i Branimir Kumrić, Ana i Ivan Pintarić, Ljubica i Stjepan Korpar, Barica Gonzi, Marija i Željko(M) Rogina te ob. Orsag – daje ob. Juraja Kumrić

19.00.h. – Vidovec

07.08.

Nedjelja

(Ze.)

DEVETNAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

Sv. Kajetan

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. –  Jurketinec +

11.00.h. – Maruševec +Barica i Tomo Šipek – daje ob. Šipek

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! ŽUPNI URED JE NA STAROM FAROFU! MASKE I DEZINFICIRANJE RUKU STAVLJA SE NA VLASTITI IZBOR! HVALA!

·         ŽUPNI URED RADI U NAVEDENO VRIJEME NA LISTIĆU TE SAM SE VRATI S GODIŠNJEG ODMORA, MOLIM SVE ONE KOJI SU IMALI SMRTNI SLUČAJ DA MI SE JAVE RADI UPISA U MATICU! HVALA

·         HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE U MEĐUGORJE – bit će od 02.- 04.09. 2022., Cijena karte je 500,-kn koju uplaćujete na župnom uredu i podižete kartu!  U cijenu je uključen prijevoz, polupansion te vodič! Karte možete kupiti nakon što se vratim sa godišnjeg odmora!

·         ZAHVALNO hodočašće VARAŽDINSKE BISKUPIJE u Rim 16. – 22.10.2022.

Biskupijsko hodočašće u Rim bit će ove jeseni, od 16. do 22. listopada. Svoje hodočašće započeli bismo u nedjelju navečer, 16. listopada, noćnom vožnjom najprije do Asiza, a zatim bismo u ponedjeljak, 17. listopada, stigli u Rim. Tijekom narednih dana u Rimu pohodit ćemo 4 velike bazilike, sudjelovati na audijenciji sa Svetim Ocem, obići ćemo važna mjesta okupljanja hodočasnika. U petak, 21. listopada, krenuli bismo najprije prema Padovi, a potom natrag prema Hrvatskoj.

Cijena hodočašća je 2.400 kuna ili 318,50  Eura.

U cijenu su uključeni: prijevoz turističkim autobusom, ulaznica u katakombe i 4 polupansiona u smještaju Fraterna Domus u Sacrofanu pored Rima. Doplata za jednokrevetnu sobu iznosi ukupno 88 Eura.

Svaki hodočasnik neka izvadi ujedno europsku karticu zdravstvenog osiguranja (EKZO), kako se ne bi trebalo uzimati putno osiguranje. Izdavanje te iskaznice je besplatno. Karticu možete izvaditi u regionalnom uredu ili područnoj službi HZZO-a, ili pak podnijeti zahtjev putem sustava e-Građani.

Prijaviti se možete do 15. rujna 2022. godine u svojim župama ili izravno u Biskupski ordinarijat putem elektroničke pošte: tajnik@biskupija-varazdinska.hr. Uz prijavu traži se plaćanje akontacije u iznosu od 50 % cijene aranžmana (1.200 kuna) vlastitom župniku u gotovini ili kod prijave u Biskupski ordinarijat na IBAN: HR8323600001101733121 s naznakom – ZA HODOČAŠĆE U RIM uz ime i prezime uplatitelja. Prilikom prijave potrebno je navesti sljedeće podatke:

Ime i prezime, Datum rođenja, Broj osobne iskaznice (ili putovnice), Župa, Adresa stanovanja, Broj mobitela, E-mail adresa