DVANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU – OGLASI – MARUŠEVEC

19.06. 2022. DVANAESTA NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Gervazije
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.00.h. – Druškovec + Emanuel Hleb – daju mama, ob. Šambar i baka

10.00.h. – Maruševec + Slavko Šimunec – daje supruga

12.00.h. – Varaždin Sv. Vid – kapucini – MLADA MISA VLČ. KRUNOSLAVA SAJKO – ĐAKONA IZ IVANCA

20.06.

Ponedjeljak

(Ze)

Sv. Naum Ohridski Župnika nema
21.06.

Utorak

(Bi.)

 

Sv. Alojzije Gonzaga

17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Vjekoslav Možanić, ob. Možanić, Bek i Kostanjevac – daje Draga Možanić

22.06.

Srijeda

(Ze.)

Sv. Paulin 08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Slavko i rod. Dukarić i Čićek – daje Nevenka Dukarić

23.06.

Četvrtak

(Ze.)

 

Sv. Flavije

08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Maxim, Dragutin i Ljubica Cerjan – daje obitelj

24.06.

Petak

(Bi.)

 

PRESVETO SRCE ISUSOVO

08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.15.h. – Maruševec – prilika za Sv. Ispovijed u crkvi ispod tornja

18.00.h. – Maruševec + 1. Julijana, Zora i Valent Blažunaj, Ivan i KaticaŠtrlek, Mijo, Ana, Slavek i Ivan Bosak, Irma i Franjo Plasajec, Franjo Matijašec, Marija Medović, Pepica Martinčević, te Vlado Hojsak – daju Mirko i kći

2. Slavko Popijač, ob. Popijač, Bahun Marija i Valent Kolac te Matija Podbojec – daje Slavica Popijač

3. Peharda Štefa(ž), Jambrešić Mirko, Buden Bara te ob. Pižeta – daje Božena Korpar

4. Katarina i Ivan Prešovar-Kujavec, Ivica Gašparić, Antonija i Josip Prešovar – daje Katarina

5.Ivan i Marija Kapljić, Janko i Vera Kolenko, Josip Kanjir, Miroslav Hrgarek, te ob. Izidora Cupar – daje ob.

6. Ob. Jug, Matijašec i Bahun – daje ob. Jug

7. Hranić Štefica, Ivko Ivan, Franjo, Mirko i Vika Hainž – daje Slava Ivko

8. Slava, Matija, Sidonija i Stanko Korpar, Josip i Miroslav Štrlek, Štefanija i Slavko Vitez te Ema i Vlatko Možanić – daje ob. Korpar

9. Izidor i Barbara Možanić, Ivan i Barbara Matijašec, Dragutin Štefanecte Stjepan Fadiga – daje ob. Možanić

25.06.

Subota

(Bi.)

 

ROĐENJE IVANA KRSTITELJA

03.30.h. – polazak hodočasnika na Trsat – autobusi skupljaju po stanicama

11.00.h. – Maruševec – krštenje

18.00.h. – Druškovec – KUMULATIVNA + 1. Mirko Bančić – daje obitelj

2. Barbara i Branimir Kokotec, ob. Kokotec, Ivan Bunić i ob. Bunić, Franjo Bančić i ob. Bančić te Katica Posavec – daje sin

3. Đurđica Lazni, Rok i Anđela Šincek te ob. Lazni i Šincek – daje suprug

4. Ob. Špernjak, Vrbec, Posavec, Suljić Đurđica te Ernoić Stjepan

5. Kelemen Mato i Dragan – daje ob. Kelemen

6. Božica, Slavko, Milka, Ljuba i Juraj Martinčević-Mikić – daje ob. Martinčević-Mikić

7.Romana Bahun – daje kći

8. Kristina, Stanko, Stjepan, Bara, ob. Belcar, Premužić, Kovačić, Bunić, Ankica Malović te Miroslav Blažević – daje ob.

26.06.

Nedjelja

(Ze.)

TRINAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

Sv. Deodat

Sv. Mise: 07.00.h. – Maruševec – župna misa

08.00.h. – Jurketinec + Maruševec Dragica i ob. Maruševec, Josip i Marija Habunek te ob. Habunek – daje obitelj

09.00.h. – Maruševec + Ivan, Marija, Marko i Anđela Korpar te Slavko Hanžek – daje Nenad Korpar

10.30.h. – PETRIJANEC– MLADA MISA VLČ. DOMINIKA CESTAR

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! ŽUPNI URED JE NA STAROM FAROFU! MASKE I DEZINFICIRANJE RUKU STAVLJA SE NA VLASTITI IZBOR! HVALA!

·         RAT U UKRAJINI – na „farofu u Druškovcu“ je smješteno deset prognanika iz Ukrajine!

·         HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE NA TRSAT 25.06.2022! POLAZAK AUTOBUSA BIT ĆE U 03.30.H.  Idu dva autobusa! Autobusi će krenuti iz dva smjera te prikupljati ljude na autobusnim stanicama po selima PO GLAVNOJ (DVOSMJERNOJ) CESTI! Prvi autobus od 59 mjesta ide u smjeru CerjeNebojse, Koškovec, Druškovec, Novaki, Brodarevec, Korenjak,crkva Maruševec, I PRI HUBARU – ČALINEC! Drugi autobus od 57 mjesta ide  u smjeru Greda, Selnik, Bikovec, Biljevec, Kapelec, Mega – IGRALIŠTE, Društveni dom Ladanje, Ladanje semafor ! OBA AUTOBUSA DOLAZE NA BENZINSKU NA GREDI GDJE ĆEMO SE RASPODIJELITI PO AUTOBUSIMA I BROJEVIMA SJEDALA KADA STE KUPAOVALI KARTU I NA KRAJU SKUPLJAMO PUTNIKE U JURKETINCU! te krećemo put Trsata! NAŽALOST 3 AUTOBUS NISMO NAPUNILI A USPJELI SMO NABAVITI AUTOBUS BR. 2. SA VIŠE MJESTA TE SAM PO REDU KAKO STE SE ZAPISALI PRERASPODJELIO DIO PUTNIKA NA 2 BUS! NO NAŽALOST NA TRSAT NE MOGU IĆI ZBOG NEDOSTATKA MJESTA: LJUBICA GAZDIĆ, ANA GAZDIĆ, ĐUKA PEHARDA, MIRJANA SPEVAN, KATARINA KUŠTER, ANA ĐURASEK, DARIJA ĐURASEK TE SANJA ĐURASEK PA VAS MOLIM DA DOĐETE DA VAM VRATIM NOVAC ZA KARTU! HVALA  Na Trsatu bi bili do 13.30. a nakon toga idemo u Novi Vinodolski! Iz Novog Vinodolskog u 18.30.h. je polazak autobusa i povratak kućama!

·         SAKRAMENAT SV. ŽENIDBE žele sklopiti: 1. Dejan Šmintić, sin Stjepana i Nadice r. Kušenić., rođ. 15.12.1991., u Ptuju iz Cvetlin 127., Župa Cvetlin i Martina Prekupec kći Stjepana i Biserke r. Časek., rođ. 26.07.1993., u Varaždinu iz Druškovec 95., Župa Maruševec. Sakramenat sv. Ženidbe žele sklopiti 30.07.2022., u Cvetlinu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!

2. Ninoslav Bunić, sin Branka i Slavice r. Skok., rođ. 24.04.1992., u Varaždinu iz Donje Voće 144., Župa Donja Voća i Valentina Kolar, kći Franje i Suzane r. Martinčević., rođ. 29.01.1995., u Varaždinu iz Brodarevec 19., Župa Maruševec. Sakramenat sv. Ženidbe žele sklopiti 05.08.2022., u Maruševcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!

·         3. Luka Kukret, sin Zlatka i Marije r. Margetić., rođ.11.11.1996., u Varaždinu iz M.A.Reljkovića 20, Varaždin, Župa Sv. Fabijana i Sebastijana i Karolina Brlek, kći Dražena i Mirjane r. Sabolić., rođ 25.03.1996., u Varaždinu iz Koškovca 30.A., Župa Maruševec. Sakramenat sv. Ženidbe žele sklopiti 27.08.2022., u Sv. Fabijan i Sebastijan! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!

·         U IDUĆIH NEKOLIKO NEDJELJA – BIT ĆE PROMIJENJEN RASPORED SV. MISA ZBOG MLADIH MISA NOVOZAREĐENIH SVEĆENIKA PA VAS MOLIM DA TERMINE PRATITE NA LISTIĆU I INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! HVALA!