SEDMA USKRSNA NEDJELJA – OGLASI – MARUŠEVEC

29.05. 2022. SEDMA USKRSNA NEDJELJA – Sv. Euzebije
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec  – župna misa

09.30.h. – Druškovec + Stjepan i rod., te ob. Filipek, Franjo Bančić, ob. Sudec, Josip Posavec, ob. Posavec i Brlenić – daje ob Filipek

11.00.h. – Maruševec + Mirko i Andrija Rožman, Ana, Stjepan, Paula(ž) i Josip Cerjan, Josip, Milan, Viktorija, Jaga i Radmila Gradiček – daje obitelj

30.05.

Ponedjeljak

(Bi)

 

Sv. Ferdinand

Dan Državnosti

09.45.h. – polaganje svijeća, intoniranje himne, prigodni govor

10.00.h. – Maruševec – KRIŽ KOD DVORCA MARUŠEVEC – ZA DOMOVINU TE POGINULE I PREMINULE HRVATSKE BRANITELJE

31.05.

Utorak

(Bi.)

POHOD B.D.MARIJE

Sv. Petronila

ŽUPNIKA NEMA
01.06.

Srijeda

(Cr.)

Sv. Justin 17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Borak Stjepan i Dragica, Milka i Ivan, Vrbanec Petar i Dragica, Kunić Ivan te Kundija Vilko – daje ob. Borak

02.06.

Četvrtak

(Bi.)

 

Sv. Marcelin

17.00.h – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Ob. Strbad i Marčec,  Klaudija Hrastovec, Jadranka Vojnović, Damir Ivanić – daje Kristina

03.06.

Petak

(Cr.)

 

Sv. Karlo Lwanga i drugovi

07.00.h. – Maruševec + Letina-Pavlić Marija i Stjepan te Monika i Juraj, Štrlek Terezija i Ivan – daje ob. Martan

08.00 – 09.00.h – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

22.00.h – MARUŠEVEC – NA PARKIRALIŠTU – KRETANJE PJEŠAKA NA MARIJU BISTRICU

04.06.

Subota

(Bi.)

 

Sv. Kvirin

18.00.h. – Maruševec + Matijašec Toni, Juraj i Terezija – daje Matijašec Mirjana

 

05.06.

Nedjelja

(Cr.)

 NEDJELJA PEDESETNICE – DUHOVI

Sv. Valerija

HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE NA MARIJU BISTRICU

05.30.h. – Polazak autobusa po autobusnim stanicama

Sv. Mise: 19.00.h. – Maruševec + Josip, Stjepan, Cvetko i Eva Tomek-Hudek – daju Milica i Kata

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! ŽUPNI URED JE NA STAROM FAROFU! MASKE I DEZINFICIRANJE RUKU STAVLJA SE NA VLASTITI IZBOR! HVALA!

·         RAT U UKRAJINI – na „farofu u Druškovcu“ je smješteno deset prognanika iz Ukrajine!

·         SVIBANJSKE POBOŽNOSTI – pola sata prije Sv. Misa moli se krunica i litanije!

·         HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE NA MARIJU BISTRICU –  pješaka 03.06.2022., u 22.00.h., nađemo se na parkiralištu te krećemo, ove godine ići ćemo brže da izbjegnemo najveće vručine! Staviti na sebe reflektirajuće prsluke te ponijeti baterije, tko planira prespavati na otvorenom nek ponese vreće za spavanje, povratak kućama je o vlastitom angažmanu! Hodočašće autobusima je 05.06.2022., u nedjelju na blagdan Duhova, autobus kreće u 05.30.h i skupljat će vas po autobusnim stanicama. GREDA, SELNIK, JURKETINEC, BIKOVEC, BILJEVEC, ČALINEC-HUBAR, MEGA – LADANJE , DRUŠTVENI DOM – LADANJE, SEMAFOR – LADANJE, CRKVA – MARUŠEVEC, KORENJAK, BRODAREVEC – GLAVNA CESTA, NOVAKI GLAVNA CESTA, DRUŠKOVEC, KOŠKOVEC, CERJE NEBOJSE! PO DOLASKU U SVETIŠTE ZAJEDNIČKA ULAZNA PROCESIJA TE ĆEMO TAMO DOBITI RASPORED KADA JE KRIŽNI PUT, PRILIKA ZA ISPOVIJED TE SVETA MISA! Tko želi može se kroz ovaj tjedan kupiti kartu, cijena autobusne karte je 65,-kn, kartu možete uplatiti u uredovno vrijeme, ima još 12., mjesta!

·         HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE NA TRSAT – bit će u subotu 25.06.2022., nakon hodočašća uputit ćemo se prema Novom Vinodolskom! Cijena autobusne karte bit će 145,-kn za puni autobus, kartu možete uplatiti u uredovno vrijeme! Autobus 1. je pun, a u autobusu 2. Ima još 10 mjesta

·         POETSKO-glazbeni program održat će se u Maruševcu, u velikoj dvorani Srednje škole i Adventističkog visokog teološkog učilišta danas u nedjelju, 29. svibnja, od 15 do 17 sati. Program je upriličen u okviru projekta Pjesničke škole u prirodi. Uz pjesnike i učenike Glazbene škole, nastupit će i pjevački zbor Kapela Paulina iz Varaždina pod vodstvom maestra Zdenka Kušćera. Ove godine motivi su programa godišnja doba, koja nas mogu nadahnuti na razmišljanje o  pitanjima kako ljepote tako i dobrote, kako radosti postojanja tako i smislu nestajanja i uskrsnuća.  Svi smo pozvani te tko želi može doći!