DVADESET I ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU – OGLASI – MARUŠEVEC

27.09.2020. DVADESET I ŠESTA NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Vincent
07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + Nada i Ivan te  Ljubica i Jurica Herceg, rod. Herceg, Marija i Stjepan Buhin

11.00.h. – Maruševec + 1. Habrka Slavko, Blaž i Justina, Bukovec Josip, Katarina i Vesna te Križnjak Slavko, Marko i Ljuba – daje Blanka

2. Jug Josip – daje obitelj

3. Ob. Kovačić, Peharda i Mikac te Stjepan Štrlek

4. Grandić-Vitasović Mirjana i Boris i ob. Grandić, Trani Đina i Silvano te Grandić Katica  i Ivan – daje Vesna Rajšić

5. Emilija(ž),  Mirko i Marija Cupar – daju sestre Slavica i Marica

28.09.

Ponedjeljak

(Ze..)

 

Sv. Vjenceslav

16.00.h. – 17.00.h. – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec  + 1. Franjo Bregović – daje obitelj

2. Jaga i Ivan Cmuk, Jelisava i Dragutin te Vlado Novak i Mario Vrbanec

29.09.

Utorak

(Bi.)

Sv. Mihael, Gabrijel i Rafael 07.00.h. – Maruševec + Miroslav Hrgarek – daje supruga Vjekoslava

08.00.h. – 09.00.h. – župnik je u uredu na „starom farofu“

30.09.

Srijeda

(Bi.)

Sv. Jeronim Župnika nema
01.10.

Četvrtak

(Bi.)

  Sv. Terezija od Djeteta Isusa 16.00.h. – 17.00.h. – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.30.h. – Maruševec – listopadske pobožnosti

17.30.h. – Maruševec  – ispred crkve prilika za sv. Ispovijed

18.00.h. – Maruševec  + Tomo, Pavao i Marija  Gašparić te Slavica Peharda – daje obitelj

02.10.

Petak

(Bi.)

Sv. Anđeli Čuvari 16.00.h. – 17.00.h. – župnik je u uredu na „starom farofu“

17.30.h. – Maruševec – listopadske pobožnosti

17.30.h. – Maruševec  – ispred crkve prilika za sv. Ispovijed

18.00.h. – Maruševec  + 1. Ivan Kralj, Jaga i Stanko Herceg, Anka Borogovac te Imbro, Ljubica i Drago Šumiga – daje Bara Kralj i ob. Šumiga

2. Đuro i Slava Ljubičić te rod. Ljubičić i ob. Pižeta – daje ob. Ljubičić

03.10.

Subota

(Ze.)

Sv. Kandida 06.30.h. – Maruševec – listopadske pobožnosti

06.30.h. – Maruševec  – ispred crkve prilika za sv. Ispovijed

07.00.h. – Maruševec + Juraj Makovec – daje Marija

18.00.h. – Maruševec – vjenčanje

04.10.

Nedjelja

(Ze.)

DVADESET I SEDMA  NEDJELJA KROZ GODINU

– Sv. Franciska

PROŠTENJE GOSPE ČISELSKE U NAŠOJ ŽUPI

07.30.h. – Maruševec – parkiralište ispred župne crkve – župna misa

8,30  – Budnica Kuburaške udruge Maruševec  i početak “9.sajma v Maruševcu“

10,00 –  Svečano otvorenje 9. Sajma v Maruševcu.,

11.00.h. – Maruševec – parkiralište ispred župne crkve + 1. Antun Mislović – daju kčerke

2. Juraj Korpar – daje supruga

3. Izidor Mesec, Cirila, Antun i Slavko Šalomon te Anđelika Šagi – daje Josipa Mesec

4. Vikica i Slavko Horbec te Pepica i Vilko Breški – daje ob. Horbec

12,15 –  Nastup  kuburaške  udruge

·        ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! KOD ULASKA U ŽUPNI URED KOJI JE PONOVNO PREMJEŠTEN NA STARI FAROF POTREBNO JE DEZINFICIRATI RUKE TE STAVITI MASKU!

·        NA ULAZU U CRKVU POTREBNO JE DEZINFICIRATI RUKE, TE SE NOSE MASKE! PONOVNO SU MJESTA U CRKVI RAZMJERENA NA DVA METRA! VANJSKI RAZGLAS ĆE BITI UKLJUČEN TE KADA SE CRKVA POPUNI MOĆI ĆETE PRISUSTVOVATI MISNOM SLAVLJU NA OTVORENOM!

·        VIDIMO DA SE SITUACIJA SA COVID-OM 19 SVE VIŠE I VIŠE KOMPLICIRA! MOLIM VAS DA POŠTUJETE MJERE, NE ULAZEĆI U RASPRAVE DALI SU OPRAVDANE ILI NE, NEGO POŠTUJMO ZAKON DA SE NE NAĐEMO U NEUGODNOJ SITUACIJI KAO ŽUPA MARUŠEVEC! HVALA!

·        Kuburaška Udruga Maruševec u suradnji sa Općinom Maruševec organizira: “ 9. SAJAM U MARUŠEVCU” Pozivamo Vas na obilježavanje blagdana Čiselske nedele. Program će se odvijati u nedjelju 4. listopada 2020.godine na prostoru ispred  općinske  zgrade u Maruševcu  prema slijedećem rasporedu:   8,30  – Budnica Kuburaške udruge Maruševec  i početak “9.sajma v Maruševcu“., 10,00 –  Svečano otvorenje 9. Sajma v Maruševcu., 11,00 –  Sveta misa na parkiralištu ispred crkve Svetog Jurja., 12,15 –  Nastup  kuburaške  udruge!  Zbog trenutne situacije nastale Covidom-19, molimo Vas da se svi skupa pridržavamo epidemioloških mjera, kako bismo i iz ove bitke izašli kao pobjednici!

·        KAPELA U LADANJU DONJEM: U dogovoru s našim varaždinskim biskupom mons. Bože Radoš odlučeno je da će se graditi kapela u naselju Donje Ladanje! Biskup je upoznajući našu Župu uvidio da Donje Ladanje koje je najveće mjesto u župi nema ni jedan vjerski objekat te je krenula  realizacija projekta, a o koracima koji će se odvijati bit će te obaviješteni kako će se stvari razvijati!

·        ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ: Dario Martinčević, sin Božidara i Božice r. Zrinski., rođ. 25.02.1995., u Varaždinu, iz L.D.G. Krkleca 118, Župa Maruševec i Andrea Peharda, kći Josipa i Ivanke r. Šipek., rođ. 06.08.1996., u Varaždinu,  iz L.D.G. Krkleca 118, Župa Maruševec. Sakramenat sv. Ženidbe žele sklopiti 03.10.2020., u Maruševcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan  je po savjesti javiti na župni ured!

·        LISTOPADSKE POBOŽNOSTI – pola sata prije sv. Misa moli se krunica i litanije!