ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – MARUŠEVEC – OGLASI

 

24.12.2017. ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – BADNJAK– Sv. Adela

07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + 1. Kovačić Vladimir – daju supruga i djeca,

2. Željko, Dora i Branko Martinčević, Marija i Janko Skok, te Ljubica i Dragutin Debanić – daju supruga i djeca

11.00.h. – Maruševec + 1. Vladimir i ob. Seretinek, Franjo i Ivica Kučko, Štefica i Janez Slakan – daje Ivanka,

 1. Dragutin Kralj – daju kći i supruga,
 2. Marija Korpar – daju suprug i djeca,
 3. Ob. Kumrić, Brnko i Vika, ob. Korpar, ob. Rogina, Gonzi Barica te ob. Orsag i Pintarić – daje ob. Kumrić

00.00. h. – Maruševec – polnoćka – za jednog profesora – daje majka

Sviranje i pjevanje na polnoćki nam predvodi Kud “Klaruš” zajedno sa svim pjevačima!

25.12.

ponedjeljak

(Bi.)

BOŽIĆ

ROĐENJE GOSPODNJE

Sv. Božidar

07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.00.h. – Jurketinec

09.30.h. – Druškovec + 1. Tomo i Terezija Kokotec te ob. Korpić 2. Franjo i Jana Dorogi te Juraj Kokotec, 3. Stjepan, Valent i Bara Kokotec, Ignac i Sofija te ob. Martinčević, Franjo i Magdica Županić, Ružica i Đuro Nogar, Stanka i Josip Đuretić, Tomo Njegovec, Marija i Josip Ribić 4. Dragica i Ivan Korpar te rod. i braća.

11.00.h. – Maruševec + 1. Izidor i Jaga Štefanec, Mirko Gajski te Petar, Anđela, Ivan i Marija Fadiga – daje ob. Štefanec

 1. Stjepan i Dragica Gašparić i ob., Vikica i Mirko Krobot i ob., Marija, Ivica i Ivan Papec, Marija i Josip Kralj i ob. – daje ob. Krobot
 2. Stjepan i Kata Vusić, Rozalija, Dragutin i Nevenka Hranić te ob. Boltižar i Majer – daje ob. Hranić
 3. Zahvala za ozdravljenje

26.12.

utorak

(Cr.)

Sv. Stjepan

07.30.h. – Maruševec – župna misa

11.00.h. – Maruševec + 1. Stjepan Vincek, Slavko i Marija Martinčević

 1. Stjepan Korpar – daju supruga i djeca
 2. Perić Stjepan – daje obit.
 3. Stjepan Martinčević – daje supruga Dragica
 4. Božić Stjepan, Kata i Dragutin Plasajec – daje ob. Gradiček
 5. Stjepan Letina – daje obit. Letina i Martan
 6. Štefanija Korpar – daje suprug Mirko
 7. Stjepan Žlibar, rod. Žlibar, Stjepan, Slava i Vladimir Možanić, Stjepan i Ema te Čiril i Jela Fadiga, Marko Danko, Ob. Posavec i Buden te Slavko Bolčević – daje ob. Žlibar
 8. Štefanija, Dragutin i Bara Kovačić, Stjepan Cafuk – daje ob. Cafuk

27.12.

srijeda

(Bi.)

Sv. Ivan

07.00.h. – Maruševec + Miroslav Štrlek – daju supruga i djeca

28.12.

Četvrtak

(Cr.)

Nevina Dječica

18.00.h. – Maruševec + Slavko Hanžek – daje obit. Korpar

29.12.

Petak

(Bi.)

Sv. Davor

07.00.h. – Maruševec + 1. Josip, Rudolf i Ema Pižeta te Josip i Josipa(ž) Kasun te Josip Borak – daje Marica

 1. Milka Hanžek – daje suprug Ivan

18.00.h. – Maruševec – krštenje

30.12.

Subota

(Bi.)

Sv. Srećko

07.00.h. – Maruševec + Branimir Vrbanec – daju sinovi

31.12.

Nedjelja

(Bi.)

NEDJELJA SV. OBITELJI

Sv. Silvestar

07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketinec

11.00.h. – Maruševec + Josip Jug i obit. Ščuric – daje Slavica Ščuric

 • ŽUPNIKOV BROJ MOBITELA: 098/ 44 66 02 ako me trebate slobodno se obratite!
 • KALENDARI VARAŽDINSKE BISKUPIJE – možete ih nabaviti u sakristiji. Cijena jednolisnih cijena je 2,-kn
 • CARITAS NAŠE ŽUPE – podijelio je ovih dana 26. paketa obiteljima koje ste mi prijavili da su u potrebi, a u akciji prošle nedjelje prikupilo se oko 650,-kg raznih prehrambenih artikala koji su stavljeni u pakete! Hvala Vam!
 • HVALA također onima koji su se uključili u rad Caritas-a župe te žrtvovali svoje vrijeme i na trudu koji su uložili! Hvala učiteljici i učenicima 3.A. Razreda koji su nam poklonili nakit za bor, gospođi Marijani Tomek na anđelima za crkvu! Hvala obiteljima : Deduša Franje, Rožman Ivana, Sebastijana Peharde, Stjepan Martinčević – Mikić koje su poklonile boriće za crkve i župni ured, te ob. Đurđice Bregović na aranžmanu te jednoj obitelji na božićnim zvijezdama! Hvala gospođi Kristini Strbad koja je uz pomoć ob. Ksenije Martinčević- Mikić i Milice Eršegović te uz pomoć drugih obitelji uredila križ u Čalincu! Hvala KUM-ovima koji su postavili bor kod crkve kao i stavili lampice na bor uz crkvu te vrtičkoj djeci” Pčelice Maje” koja su jučer bor okitila! Hvala Udruzi Žena iz Jurketinca na kolačima! Hvala svima koji su se ovih dana sjetili župnika te ga darivali mesom kolačima i svime ostalim!
 • SAKRAMENAT SV. ŽENIDBE ŽELE SKLOPITI: Vedran Manjarić, sin Dragana i Štefice r. Lončar, rođ. 10.06.1990., u Varaždinu iz Biljevca 55, župa Maruševec i Suzana Buhin, kći Josipa i Snježane r. Cafuk, rođ. 17.03.1989., u Varaždinu iz Budislavca 36, župa Vidovec. Sakramenat Sv. Ženidbe žele sklopiti 06.01.2018., u Vidovcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!

24.12.2017. ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – BADNJAK– Sv. Adela

RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI

25.12.

ponedjeljak

(Bi.)

BOŽIĆ

ROĐENJE GOSPODNJE

Sv. Božidar

NEMA BLAGOSLOVA OBITELJI

26.12.

utorak

(Cr.)

Sv. Stjepan

NEMA BLAGOSLOVA OBITELJI

27.12.

srijeda

(Bi.)

Sv. Ivan

08.00.h. – NOVAKI – 100 OBITELJI

28.12.

Četvrtak

(Cr.)

Nevina Dječica

08.00.h. – NOVAKI (GDJE SMO STALI ) I DRUŠKOVEC

29.12.

Petak

(Bi.)

Sv. Davor

08.00.h. – KOŠKOVEC

30.12.

Subota

(Bi.)

Sv. Srećko

08.00.h. – LADANJE OD IGRALIŠTA DO DOMA

31.12.

Nedjelja

(Bi.)

NEDJELJA SV. OBITELJI

Sv. Silvestar

13.30.h. – MARUŠEVEC OKO GRADA, KAPELEC, BILJEVEC ISPOD GROBLJA I DIO ČALINCA
BLAGOSLOV VAŠIH OBITELJI POČET ĆE 27. 12. 2017. SVAKO MJESTO OBILAZIT ĆEMO KAKO JE TO OBIČAVAO + ŽUPNIK MARTIN. NIGDJE NEĆEMO BITI NA RUČKU NI NA VEČERI DA NE IZGUBIMO PUNO VREMENA. NA BLAGOSLOVU VAŠIH OBITELJI POSLAGIVAT ĆU STATUS OBITELJI PA VAS MOLIM DA MI ODGOVORITE TKO ŽIVI NA ODREĐENOJ ADRESI I DATUME ROĐENJA ČLANOVA OBITELJI. NE TREBATE ME ČEKATI VANI NEGO OTVORITE OGRADU I ZATVORITE ŽIVOTINJE. AKO SLUČAJNO KOGA PRESKOČIMO TO JE IZ NEZNANJA, I IZ NIKOJEG DRUGOG RAZLOGA. UKOLIKO NEKOGA NEMA KOD KUĆE A ŽELI BLAGOSLOV NEKA MI SE NAKNADNO JAVI TE ĆU IH PO ZAVRŠETKU BLAGOSLOVA VRLO RADO OBIĆI. KOD BLAGOSLOVA OBITELJI DIJELIT ĆEMO NALJEPNICE A VI SA NJIMA MOŽETE UČINITI ŠTO VAS JE VOLJA! OVE GODINE BLAGOSLOV ĆE TRAJATI DULJE PA ZAHVALJUJEM NA RAZUMIJEVANJU. AKO KOJI DAN NE ISPUNIMO CILJ KOJI JE NA RASPOREDU HVALA NA RAZUMIJEVANJU TE ĆEMO NASTAVITI IDUĆI DAN GDJE SMO STALI.
Draga braćo i sestre Neka otajstvo malog Boga – Božića zahvati dušu i srce, pamet i savjest, ono otajstvo po kojem je Bog «radi nas ljudi» postao čovjekom, a to je otajstvo neizrecive Božje ljubavi. Gdje je ljubav tamo je On sam – naš Božić. Kad to s vjerom prihvatimo i životom potvrđujemo riješili smo u korijenu mnoge naše probleme, vremenite i vječne. U tome i jest tajna, radost i snaga čestitke: «Sretan vam Božić!». Svima Vama vašim obiteljima kao i svima ljudima dobre volje želim sretan i blagoslovljen Božić! Krunoslav Milovec župnik