NEDJELJA DUHOVA – PEDESETNICE – OGLASI – MARUŠEVEC

19. 05. 2024. NEDJELJA – DUHOVI – PEDESETNICA – Sv. Urban
Sv. Mise: 11.00.h. – Maruševec + ob. Šimek i Peharda – daje obitelj
18.00.h. – Maruševec + Ljubek Ljerka i Stanko, Ferenčina Terezija, Josip i Rafael te Čehok Slavica i Izidor – daje obitelj Ferenčina
05.30.h. – POLAZAK AUTOBUSA PO AUTOBUSNIM STANICAMA NA HODOČAŠĆE M.B.B.
08.15.h. Po dolasku na Mariju Bistricu zajednička ulazna procesija! Nakon ulazne procesije prilika za Sv. Ispovijed
09.00. h. Zajednički križni put na bistričkoj Kalvariji
11.00.h. Koncelebrirana Sv. Misa  – vani
14.00.h. Euharistijsko klanjanje u bazilici Majke Božje Bistričke
15.00.h. Nađemo se ispred ulaza u crkvu te slijedi oproštajna procesija
20.05. Ponedjeljak (Bi.)DUHOVSKI PONEDJELJAK Marija Majka Crkve18.00.h. – Maruševec + Evačić Marijan, Matija i Nadica, Kolačko Vladimir, Kukec Joža i Dragutin te Dregarić Antun i Marta – daje Slavica Evačić s obitelji
21.05. Utorak (Ze.)Sv. Kristofor17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Marija, Stjepan, Monika i Juraj Letina-Pavlič, Terezija i Ivan Štrlek te Marija Martan – daje obitelj Martan(za vrijeme mise moli se časoslov)
22.05. Srijeda (Ze.)Sv. Rita17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec – na čast Srcu Isusovu i Marijinom te Duhu Svetomu
23.05. Četvrtak (Ze.)Sv. Krispin08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
17.30.h. – Jurketinec  – molitva krunice (predvode vjernici)
18.00.h. – Jurketinec – na nakanu
24.05. Petak (Ze.)  Sv. Justin08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
17.30.h. – Jurketinec  – molitva krunice (predvode vjernici)
18.00.h. –  Jurketinec – na nakanu
25.05. Subota (Bi.)Sv. Beda16.30.h. – Maruševec – krštenje
17.30.h. – Jurketinec  – molitva krunice (predvode vjernici)
18.00.h. – Jurketinec – 1. Ivan, Rok i ob. Leljak – daje Marija Leljak 2. Agata i Franjo Letina, Josip Klepač, ob. Kanić i Verica Cafuk 3. Marija i Juraj Novak, Ana, Barica, Mladen i Dragutin Zrinski te Ivan i Anđela Zgrebec – daje ob Novak
26.05. Nedjelja (Bi.)NEDJELJA PRESVETOG TROJSTVA
Sv. Filip
Sv. Mise: 07.30.h. – Jurketinec – župna misa 09.30.h. – Maruševec + Andrija i Anđela Peharda i rod. Peharda, Ivan i Katarina Špiranec i rod. Špiranec, Anka, Stjepan i Dragica Špoljar i Juraj Makovec te rod Makovec – daje Dragutin Peharda 11.00.h. – Jurketinec – KUMULATIVNA + 1. Kunić Ivan, ob Kunić, Borak Brankica i ob. Borak – daje Emilija 2. Dragutin i Štefanija Banec, Ivan i Marija Ris, Ljubica Kundija, ob. Kumrić, Banec, Ris, Buljan, Vlahović i Križanić – daje Marija Kumrić 3. Stjepan, Valent i Anđela Maruševec, Franjo, Zorica i Slavko Mavrek, Franjo Hanžek, Franjo, Viktorija, Dragutin i Stjepan Sekačić 4. Bara i Ivan Fogec, Miljenko i ob. Rožman, Ivan i Rok Leljak te Barica, Juraj, Darko i Kata Gašparić – daje Štefica Rožman 5. Klen Josip i Pepa – daje obitelj 6. Sekačić-Matišak Ivan, ob. Sekačić-Matišak, Vrbanec Andrija, Borak Slavica i Ferdo, Križnjak Marko te ob. Kušen – daje ob. Sekačić
KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME! MLADA MISA TIMOTEJA INKRETA : Ako netko želi sudjelovati i ispeći kolače za taj dan neka se javi gospođi Božici Inkret na mob: 091/173-9363SVIBANJSKE POBOŽNOSTI – pola sata prije sv. Misa moli se krunica i litanije!
HODOČAŠĆE NAŠE ŽUPE AUTOBUSOM : NA TRSAT bit će 08.06.2024., poslije Trsata ide se u Novi Vinodolski! Cijena karte bit će 27,-eura. Kartu možete kupiti u uredovno vrijeme na Župnom uredu! Autobus br. 1. je pun, te je otvoren autobus br.2. Ukoliko se autobus br. 2 popuni onda ide ukoliko ne novac se vraća!
TRODNEVNICA U JURKETINCU : četvrtak, petak i subota prilika da se duhovno pripremimo za Blagdan Presvetog Trojstva!
ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ: Sakramenat Sv. Ženidbe žele sklopiti: Nino Brezovec sin Mladena i Marije r. Seretinek., rođ. 10.08.1998., u Varaždinu iz Jerovec 141., Župa Kamenica i Petra Milec, kći Vinka i Đurđice r. Belcar., rođ. 17.09.1992., u Varaždinu iz Novaki 128, Župa Maruševec! Sakramenat Sv. Ženidbe žele sklopiti 07.06.2024., u Kamenici! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!
KOVANA VRATA NA ULAZU u župnu crkvu Sv. Jurja postavili smo ovih dana! I sad se crkva može provjetravati tokom dana te vjerujem da ćemo na ovaj način isušiti još uvijek mokre zidove! Nacrt za izradu vrata izradio je preč. Mario Kopjar, pročelnik ureda za liturgijski pastoral i sakralnu arhitekturu Varaždinske biskupije! Vrata je izradila tvrtka „ Zavarivanje Hanžek“ iz Grede te smo izradu isplatili u iznosu od 3.562,50- eura!
U ČETVRTAK su nam vraćene još dvije obnovljene knjige! Te smo potpisali novi ugovor sa g Velimir Mikac, te su predane na obnovu nove dvije knjige iz naše župne knjižnice! Vrijednost obnove dviju knjiga, kao i potpisanog ugovora iznosi 6.567,53-eura, koje ćemo uplatiti po završetku obnove!