PETA USKRSNA NEDJELJA – OGLASI – MARUŠEVEC

28. 04. 2024.  PETA VAZMENA NEDJELJA – Sv. Ljudevit
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa
09.30.h. – Jurketinec + Slavko i Jaga Makovec te Nada Makarić
11.00.h. – Maruševec + Josip Peharda, ob. Peharda i Lončarić – daje ob. Peharda
29.04. Ponedjeljak (Bi.)Sv. Katarina Sijenska16.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za krizmanike 8. A, B i D., razred
17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Dalibor, Stjepan i Josipa(ž) Ivko -daje obitelj
30.04. Utorak (Bi.)Sv. PioŽupnika nema!
01.05. Srijeda (Bi.)Sv. Josip – radnik15.00.h. –  Maruševec – „Stari farof“ – vjeronauk za prvopričesnike 3. A, B i D., razred
16.00.h. – Maruševec – podjela prvopričesničkih haljina
17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Franjo Mihalina, ob. Mihalina, Kolenko, Matijašec, te Ivan Pintarić – daje obitelj
02.05. Četvrtak (Bi.)Sv. Atanazije07.00.h. – Maruševec + rod. Katarina i Slavko Peharda, Ivan i Ana Ivačić, ob. Gregur, Peharda i Makovec te Biserka Damjanić – daje obitelj
07.30.h. – Maruševec – Euharistijsko klanjanje 08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
03.05. Petak (Cr.)  Sv. Filip i Jakov17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Stjepan, Ivan, Slavko i Katarina Korpar, Ivan i Draga(ž) Cupar i ob. Cupar te Stjepan i Ana Pintarić – daje Ljiljana
18.30.h. – Maruševec za sve žive i pokojne vatrogasce Vatrogasne zajednice Općine Maruševec (naši vatrogasci slave sv Florijana njihovog nebeskog zaštitnika)
04.05. Subota (Bi.)Sv. Florijan07.00.h. – Maruševec + Ivan i Ema Breški, Josip, Vika i Vladimir Križnjak, Cvetko, Franca(ž), Tomo i Ivica Varga te Franjo i Slavica Plantak – daje ob. Varga
14.30.h. – Maruševec – krštenje
15.00.h. – Maruševec – krštenje
15.30.h. – Maruševec – krštenje
19.00.h. – Maruševec – generalna proba za Prvu Pričest
20.00.h. – Maruševec – ispovijed prvopričesnika, roditelja, kumova
05.05. Nedjelja (Bi.)ŠESTA VAZMENA NEDJELJA Sv. HilarijeSv. Mise: 07.30.h. – Maruševec + Josip Peharda – Božić – Žižek – daju sestra Anica i brat Tomo
10.00.h. – Maruševec – Slavlje prve Svete Pričesti – za sve prvopričesnike i njihove roditelje i obitelji
KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME! HODOČAŠĆE M.B. Bistričkoj bit će pješice  17. na 18.05., a autobusom 19.05.2024. Cijena karte je 10.00-eura te je možete kupiti u uredovno vrijeme župnog ureda, ima još 20,-mjesta!
ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ: Sakramenat sv. Ženidbe žele sklopiti: 1. Davor Sišul, sin Vilka i Sendi r. Mikuličić., rođ ,22.10.1991., u Rijeci  iz Krasica 93/A., Župa B.D.M. Krasice i Marina Dukarić, kći Ivana i Verice r. Vrbec., rođ. 25.06.1995., iz Druškovec 61/A., Župa Maruševec! Sakramenat sv. Ženidbe žele sklopiti 30.06.2024. u Stupnik-Lučko!  Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured! 2. Nikola Lončar, sin Mladena i Renate r. Brlenić., rođ. 01.07.1996., u Varaždinu iz Cerja Nebojse 180, Župa Maruševec i Stella Kos-Harjač, kći + Vladimira Kos-Harjač i +Kristina r. Kovaček., rođ. 17.04.1997., u Varaždinu iz Cerja Nebojse 127/A, Župa Maruševec! Sakramenat sv. Ženidbe žele sklopiti 29.06.2024., u Maruševcu! Ako bi netko znao za kakvu ženidbenu zabranu ili zapreku dužan je po savjesti javiti na župni ured!
MLADA MISA TIMOTEJA INKRETA : Ako netko želi sudjelovati i ispeći kolače za taj dan neka se javi gospođi Božici Inkret na mob: 091/173-9363
SVIBANJSKE POBOŽNOSTI – pola sata prije sv. Misa moli se krunica i litanije!HVALA ob. Krklec iz Budislavca na cvijeću za kapelu u Jurketincu!ČESTITAMO VLČ. NIKOLI TOMAŠEVIĆ pastoralnom suradniku naše Župe Maruševec, koji je u srijedu 24. travnja 2024., na Papinskom visokom institutu za moralnu teologiju Alfonzijanskoj akademiji u Rimu obranio doktorsku disertaciju pod naslovom Welche Liebe zu den Tieren? Die philosophischen Überlegungen Robert Spaemanns als ein Beitrag zur theologischen Tierethik.
Komisiju za obranu doktorske radnje činili su predsjedatelj izv. prof. dr. sc. Krzysztof Bieliński, C.Ss.R., mentor prof. dr. sc. Martin McKeever, C.Ss.R. te drugi mentor prof. dr. sc. Stefano Zamboni S.C.I.
Disertacija je doprinos raspravi u moralnoj teologiji o moralnim obvezama prema životinjama. Polazeći od analize izjava i tvrdnji crkvenog učiteljstva o odnosu čovjeka i životinja te kroz predstavljanje stavova moralnih teologa o etičkim pitanjima koja iz tog odnosa proizlaze, donosi se tumačenje filozofske misli Roberta Spaemanna kao pokušaj razumijevanja uzroka problema u odnosu čovjeka i životinja te se nude temeljne smjernice za njihovo rješenje.
Vlastiti doprinos moralnoj teologiji, doktorand predstavlja opisujući četiri temeljna pojma za moralno-teološka promišljanja o odnosu čovjeka i životinja: teleologija, samovrijednost životinje, ljubav i odgovornost. Odgovarajući na pitanje iz naslova disertacije – „Kakva ljubav prema životinjama?“ – teži se s jedne strane utemeljiti moralne obveze prema životinjama, te s druge strane odrediti kriterije koji ih određuju.