NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEG – USKRS – OGLASI MARUŠEVEC

31. 03. 2024.  USKRS – NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEG – Sv. Amos
Sv. Mise: 06.00.h. – Maruševec – župna misa
09.30.h. – Jurketinec + Josip Vincek i rod. Vincek, ob. Šaško, Letina, Kunić, Majksner, Banec te Canjuga – daje obitelj
09.30.h. – Druškovec + Ivan Breški, Franjo i Marija Smodek – daje ob. Martinčević
11.00.h. – Maruševec + Brankica i Stjepan Borak – daje obitelj
Za vrijeme svih sv. Misa bit će uskrsni blagoslov jela!
Nakon sv. Mise u 11.00.h. po običaju zapucat će kuburaši „Kuburaške udruge Maruševec“
01.04. Ponedjeljak (Bi.)USKRSNI PONEDJELJAK Sv. Anastazije07.30.h. – Maruševec – župna misa
09.30.h. – Druškovec – KUMULATIVNA + 1. Petriš Davor – daje mama i obitelj
2. Kolarek Stanko(m), Poavec-Hladin Vlatko(m), Marija, Josip i Franjo – daje obitelj
3. Barica, Dragutin i Andrija Herceg, Stanko Ivančević, Stjepan Kušter, Dragutin i Helena Blaži, Terezija i Željko Horvat, Jelena Jurgec i Petar Strunje – daje Darko
4. Flis Damir, Slavko, Ema, Filipek Josip, Slavko i Veronika – daje ob. Flis
5. Marino, Zvonko, Franjo, Josipa(ž) Martinčević, Barica i Ivan Šarko, Franjo, Marija i Stjepan Belcar te Wolfgang Kramme – daje obitelj
6. Bahun Franjo i ob. Bahun – daje obitelj
7. Bojana(ž), Ivan, Dragutin i Bara Kovačić, Stanko, Stjepan i Verona Eršegović – daje ob. Kovačić
8. Herceg Stjepan, Vjekoslav i rod. Herceg, Stjepan i Izidor Kokotec i rod. Kokotec – daje Ivanka Herceg
9. Milica i Stjepan Klepač – daje ob. Lončar 11.00.h. – Maruševec – KUMULATIVNA + 1. Dragica, Stjepan i Anka Špoljar, rod. Špoljar, Andrija i Anđela Peharda, rod. Peharda, Juraj i rod. Makovec – daje ob. Špoljar
2. Slavko Habrka – daje Blanka
3. Kristijan, Josip, Marko i Barbara Kolar – daje Vladimir Kolar
4. Jug Josip i Ema – daje ob. Ščuric
5. Slavko, Elizabeta i Verica Husnjak
6. Branko, Vladimir i Marija Janiček te Janica i Mirko Peharda, Verona i Stjepan Podbojec, ob. Cupar, Janiček i Kujavec- Prešovar – daje obitelj 7. Ivan, Marijo(m), Cvjetko i Jaga Štrlek, Josip i Ljubica Peharda te Paul Langer – daje Stjepan Štrlek
8. Marko, Štefanija, Stjepan, Jelica i Vlado Hrgarek, Matija, Vika, Stjepan i rod. Antolić te Josipa(ž) Herink – daje ob. Hrgarek
9. Mihalić Stanko(m), te ob. Kolar i Pintarić – daje ob. Mihalić
10. Ema, Stanko i Mirko Hrgarek, Josip i rod. Korpar, Milica i Vladimir Štibrić, ob. Valentak, Bahun, Breški i Josip Tomek-Hudek – daje Mira
11. Josip, Ljuba i Adam Peharda, Josip, Cila(ž) i Marko Jurgec – daje ob. Peharda
12. Ob. Peharda, Kovačić, Mikac te Stjepan Štrlek i Nadica Švogor – daje obitelj
13. Josip i Marica Pižeta i Ljubica Uranić – daje obitelj
02.04. Utorak (Bi.)Sv. Teodora07.00.h. – Maruševec – na nakanu (za vrijeme mise moli se časoslov)
08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
03.04. Srijeda (Bi.)Sv. Siksto17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Karlo, Draga(ž) i Miroslav Cmuk, Marija, Stjepan i Juraj Makovac- daje Viktorija Cmuk
18.30.h. – Maruševec – Stari Farof – susret ekonomskog i pastoralnog vijeća, pjevača, volontera Caritasa
04.04. Četvrtak (Bi.)Sv. Izidor17.00.h. – 17.50.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
18.00.h. – Maruševec + Ljubek Stjepan, Žlibar Blaž i Katarina – daje supruga Slavica s djecom
18.30.h. – Maruševec – Euharistijsko klanjanje pred Presvetim
05.04. Petak (Bi.)  Sv. Irena08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“
17.00.h. – Maruševec – krštenje
18.00.h. – Maruševec + Cirila(ž), Antun i Slavko Šalomon, Izidor Mesec i Anđela(ž) Šagi – daje Josipa Mesec
06.04. Subota (Bi.)Sv. Irenej11.00.h. – Maruševec – krštenje
18.00.h. – Maruševec – KUMULATIVNA + 1. Stjepan Martinčević te Adam i Marija Marčec – daje ob. Martinčević
2. Slavko, Cila i Matija Žiher, Stanka(ž) i Josipa Buden, ob. Jambrešić, Đunđek, Pajtak i Plasajec – daje Marija Žiher
3. Armin te Marija i Milan Varga – daje obitelj
4. Vincek Franjo i Agata, Kišić Ivan, Terezija, Dragutin i Josip te Pintarić Josip – daje obitelj
07.04. Nedjelja (Bi.)DRUGA VAZMENA NEDJELJA – NEDJELJA BOŽJEG MILOSRĐA Sv. IvanSv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa
09.30.h. – Druškovec + Surko Slavko i Marija i ob. Surko – daje obitelj
11.00.h. – Maruševec +  Juraj, Josipa(ž) i Ema Herceg te Josip i Josipa(ž) Sodar – daje obitelj
KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 U UREDOVNO VRIJEME! Draga braćo i sestre, Uskrs nam svima nosi poruku, da život i uskrsnuće imaju zadnju riječ. U svakodnevnom životu svaki od nas osjeća težinu svojega križa – kroz patnju, osamljenost, nerazumijevanje, osjeća zloću oko sebe i nemir u sebi. Isus nam, svojim uskrsnućem želi obratiti pozornost, na ono što dolazi poslije muke, poniženja, križa i smrti – a to je uskrsnuće. Njegov križni put ne završava polaganjem u grob, nego uskrsnućem. Uskrs je pobjeda ostvarena u Kristu,  pobjeda dobra nad zlom, pobjeda života nad smrću, pobjeda ljubavi nad mržnjom, nade nad očajem. Pozvani smo, braćo i sestre, prepoznati i otkriti sebe i svoju sudbinu u Kristu patniku, ali i u Kristu uskrslome! Kristovim uskrsnućem dobivaju smisao sve naše boli i naša stradanja. Naš ljudski život u Kristovom uskrsnuću dobiva odgovor na ono za čime čovjek traga i što želi ostvariti: vječno trajati, vječno živjeti. Na žalost, događa se da čovjek to ponekad traži na krivom mjestu. Uskrs nas poziva da ovdje i sada, u ovom vremenu i na ovom komadiću naše zemlje, živimo Kristove poruke u odnosu prema Bogu i prema čovjeku. Ne treba puno govoriti nego svjedočiti svoju vjeru djelima ljubavi! Življenjem svog krsnog saveza, svakodnevnom molitvom i slavljenjem, poštivanjem dostojanstva svakog čovjeka, poštivanjem prava na rad i na pravednu placu, pomaganjem onima koji žive u bijedi i siromaštvu, koji su prognani i bez doma. Krist je na sebe uzeo svu bol, sve nepravde i sve grijehe svijeta. Sve se to slilo u njegovo srce. No, uskrsnog jutra njegovo srce je zasjalo radošću i svjetlom Božje pobjede nad grijehom i smrču. Ta radost i to svjetlo, koje je zasjalo Kristovim uskrsnućem, jest temelj neugasive nade vječnoga života za svakog čovjeka koji ide Isusovim putem. Uskrsli Isus šalje Mariju Magdalenu k učenicima da im donese vijest o uskrsnuću: “Idi, javi mojoj braći!” Isus naziva svoje učenike braćom. I sve nas, draga braćo i sestre, uskrsli Isus šalje k ljudima, k svojoj braći i sestrama, da im donesemo tu radosnu vijest o uskrsnuću!  Sretan i blagoslovljen Uskrs, svima Vama, draga braćo i sestre, vašim obiteljima i najmilijima, žele Krunoslav Milovec župnik iz Maruševca, velečasni Nikola Tomašević – pastoralni suradnik u Maruševcu te đakon Josip Biškup!
HVALA svima koji su sudjelovali kod uređenja crkve i Božjeg groba, bilo novčano, bilo cvijećem ili na koji drugi način, hvala ministrantima, čitačima, zvonarima, orguljašima, pjevačima, udrugama na čuvanju Božjeg groba, kuburašima na postavljanju pisanice i pucanju iz kubura, hvala svima koji ste se ovih dana sjetili župnika te ga darivali mesom i kolačima!
HVALA Općini Maruševec koja je već tradicionalno čuvare Božjeg groba počastila nareskom a Župa pićem!
HVALA gđi. Božici Kišić na darovanom aranžmanu za kapelu u Jurketincu
NOĆAS se pomiču kazaljke na satu, te započinjemo sa ljetnim računanjem vremena! Večernje sv. Mise nadalje u našoj Župi jesu u 18.00.h!