DRUGA USKRSNA NEDJELJA – OGLASI – MARUŠEVEC

24.04. 2022. DRUGA USKRSNA NEDJELJA – Sv. Vjera
Sv. Mise:07.30.h.- Maruševec  – župna misa

09.30.h. – Jurketinec +

11.00.h. – Maruševec + Juraj i Ema Herceg te Josip i Josipa(ž) Sodar – daju supruga i djeca

25.04.

Ponedjeljak

(Cr.)

 

Sv. Marko

08.00.h – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

16.00.h. – Maruševec – KRIZMANICI – svi razredi (A., B., i D.,) vjeronauk u crkvi

18.00.h. – Maruševec + Marko Krobot  i ob. Krobot i Harjač – daje obitelj

26.04.

Utorak

(Bi.)

Sv. Marcelin 18.00.h. – Maruševec + Zbodulja Draga(ž), Ivica te ob. Zbodulja – daju suprug i djeca

Za vrijeme sv. Mise bit će susret sa krizmateljem preč. Ivanom Rak (doći krizmanici i kumovi)

27.04.

Srijeda

(Bi.)

Bl. Ozana 08.00.h – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

16.00.h. – Maruševec – PRVOPRIČESNICI – svi razredi (A., B.,C., i D.,) vjeronauk u crkvi

18.00.h. – Maruševec + Matija, Kata i Rok Podbojec, Marija i Vinko Vrbanec, Josip Cmuk, Josip Pižeta, Antun, Toni i Stanka(ž) Grobenski – daje Verica Podbojec

28.04.

Četvrtak

(Bi.)

 

Sv. Teodora

08.00.h – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

18.00.h. – Maruševec + Kristina i Josip Varga, Pavao i Ružica Vrbanec te Vladimir Pintarić – daje ob. Varga

29.04.

Petak

(Bi.)

 

Sv. Katarina Sijenska

17.00.h. – Maruševec – krštenje

18.00.h. – Maruševec + Josipa(ž), Stjepan i Dalibor Ivko – daje ob Ivko

30.04.

Subota

(Bi.)

 

Sv. Pio

11.00.h. – Maruševec – za sve poginule i preminule Hrvatske branitelje

Slavimo 25 godišnjicu djelovanja Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata

16.00.h. – Maruševec – krštenje

16.30.h. – Maruševec – krštenje

18.00.h. – Jurketinec – KUMULATIVNA + 1. Draga(ž) i Ivan Kunić te ob. Čempo i Kunić – daje obitelj

2. Mirko, Ema i Anka Matijašec, ob. Matijašec, Karolina i Tomo Mihalina, ob. Nišević i Mira(ž) Slokan – daje obitelj

01.05.

Nedjelja

(Bi.)

TREĆA USKRSNA NEDJELJA

Sv. Josip – radnik

Sv. Mise: 07.30.h.- Maruševec  – župna misa

09.30.h. Druškovec + Šagi Stjepan i Josip te Patrik i Gabrijel Vidaček

11.00.h. – Maruševec – za sve žive i pokojne vatrogasce Vatrogasne zajednice Općine Maruševec (DVD Maruševec i DVD Donje Ladanje) – molimo zagovor Sv. Florijana!

+ Deduš Stanislav – daju supruga Barbara i djeca

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! ŽUPNI URED JE NA STAROM FAROFU! MASKE I DEZINFICIRANJE RUKU STAVLJA SE NA VLASTITI IZBOR! HVALA!

·         U CRKVI nošenje maski i dezinficiranje ruku nije više obavezno te svatko može postupiti prema vlastitom izboru!

·         RAT U UKRAJINI – na „farofu u Druškovcu“ je smješteno sedam prognanika iz Ukrajine, u četvrtak je pristigla majka sa dvoje djece te ih je sad desetero!

·         Hvala Općini Maruševec, koja nam je za Jurjevo okitila crkvu!

·         Svibanjske pobožnosti – pola sata prije Sv. Misa moli se krunica i litanije!

·         u Ludbregu će se 21. i 22. svibnja održati 4. Nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji. To će ujedno biti i susret obitelji naše Biskupije. Budući da će iz svih hrvatskih biskupija doći obitelji kao predstavnici svoje (nad)biskupije, trebalo bi im (onima koji dolaze izvan naše Metropolije) omogućiti noćenje u našim obiteljima sa subote na nedjelju, 21./22. svibnja. Molio bih vas da potaknete svoje župljane da otvore svoja srca i vrata svojih domova tim obiteljima i da od onih koji se izjasne da su spremni i u mogućnosti primiti na noćenje neku od obitelji prikupite podatke, upišete ih u priloženi formular i proslijedite u naš Obiteljski centar  koji će koordinirati smještaj. Ako netko želi prihvatiti ta 2 dana na smještaj neka mi se javi kroz ovaj tjedan u uredovno vrijeme! Hvala

·         U SUBOTU Udruga Dragovoljaca i Veterana Domovinskog rata ogranak Maruševec slavi 25 godina od svoga osnutka! Svojim djelovanjem u Župi Maruševec, obogaćuje vjerski, kulturni i socijalni život našeg Maruševca. Kao župnik povjerene mi Župe Maruševec mogu Vam dragi branitelji u ime župljana izreći jedno veliko hvala na svemu onome što su učinili za našu Domovinu Hrvatsku kada su stali na branik Domovine kako bi nas u obrambenom ratu sačuvali od stradanja, te nas goloruki obranili od velikosrpske agresije kao i od djelovanja Jugoslavenske narodne  armije koja je devedesetih godina za nas Hrvate bila okupatorska a nikako narodna! Hvala Vam svima da ste nas obranili, hvala Vam na slobodi koju ste za nas izborili, da danas svi mi možemo u našoj prelijepoj Domovini Hrvatskoj živjeti! Žrtva Maruševčana bila je velika, četiri poginula Hrvatska branitelja, sedmero branitelja nam je prošlo torturu logora, više od četiristo branitelja sudjelovalo je na svim ratištima te sigurno da ste svi Vi dali veliki obol u ratu, a sve buduće generacije nas Hrvata zadužili da Vas cijenimo i poštujemo! Nažalost imam osjećaj da puno puta to nije tako! Da ste puno puta  prikazivani kao Oni koji ste teret u društvu, a ne blagoslov! Poštovani branitelji, blagoslov ste za našu Domovinu, blagoslov ste za ovu našu Župu Maruševec, hvala Vam na svakom zajedništvu kojega pokazujete i u miru, hvala Vam na svakoj organizaciji obilježavanja bitnih trenutaka za našu Domovinu, hvala Vam na obilježavanju godišnjica pogibije Vaših poginulih suboraca, Hvala Vam na svakoj spremnosti za pomoć, hvala Vam na zajedništvu kojega pokazujete unutar naše Župe te da svakoga tko želi uključujete u svoj rad!  Proslava dvadeset i pete godišnjice jest zahvala svima koji su dali svoje živote da bi smo mi život imali! Zahvaljujući hrabrosti poginulim braniteljima iz Maruševca i čitave nam Domovine i svijeta nikad ne smijemo zaboravimo sve žrtve i koje su nam pomogle da danas živimo u miru i slobodi! Dragi branitelji, Maruševčani naše oči uprte su kroz ovozemaljski život prema križu! Na tome križu visi naš raspeti Spasitelj, upravo On naučavao je ljubav prema bližnjemu ali tu ljubav nam je pokazao da je žrtvovao svoj život da bi nas otkupio od grijeha, boli i patnji! Vi Hrvatski branitelji slijedili ste upravo Njegov primjer ljubavi prema bližnjima! U krvavom, obrambenom ratu  svanulo je i uskrsnuće naše Domovine! I zato po primjeru žrtve naših branitelja neka i naš život bude Uskrs putovanje prema Bogu u službi braći ljudima, dok i nama ne svane svjetlo uskrsnuća, te sa Sv. Pavlom možemo reći dobar sam boj bio, vjeru sačuvao trku završio te čujemo Gospodinov glas uđi u radost Gospodara svoga!  „Jer Domovina je naša i na nebesima: odande i Spasitelja iščekujemo, Gospodina našega Isusa Krista“. „Pravednik ako i umre prijevremeno, naći će mir. Jer duljina dana ne čini starost časnom, niti se mjeri brojem godina.“ Dragi branitelji nek Vam je sretan Vaš dan te sve nas neka prati zagovor sv. Jurja zaštitnika naše Župe!