ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – OGLASI – MARUŠEVEC

19.12. 2021.  ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA – Sv. Anastazije
Sv. Mise: 07.30.h.- Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + Emanuel Hleb i Dražen Petriš – daje Bančić Katarina

11.00.h. – Maruševec + Ivan Vincek – daje obitelj

20.12.

Ponedjeljak

(Lju.)

Sv. Eugen 06.00.h. – Maruševec + Hanžek Petar i Vikica, Drvarić Jakob i Agata – daje Josip  Hanžek

16.00.h. – 17.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

21.12.

Utorak

(Lju.)

Sv. Mihej 06.00.h. – Maruševec + Stjepan Martinčević – daje supruga Dragica i obitelj

06.45.h. – 07.45.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

16.00.h. – 17.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

22.12.

Srijeda

(Lju.)

 

Sv. Flavijan

06.00.h. – Maruševec + Stjepan, Elizabeta i Josip Vincek – daje Anica Vincek

06.45.h. – 08.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

23.12.

Četvrtak

(Lju.)

Sv. Servul 06.00.h. – Maruševec + Slavko, Stjepan i Ivka Gašparić, Juraj, Zora  i Nada Mendaš te ob. Marka Gašparić – daje Draga

06.45.h. – 08.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

24.12.

Petak

(Lju.)

BADNJAK

Sv. Adam i Eva

08.00.h. – 09.00.h. – Maruševec – župnik je u uredu na „starom farofu“

00.00.h. – Maruševec – polnoćka + za jednog profesora – daje majka

25.12.

Subota

(Bi.)

SVETKOVINA ROĐENJA GOSPODNJEG – BOŽIĆ

Sv. Božo

07.30.h.- Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec + Ivan i Dragica Korpar te ob. Korpar i Benkus

11.00.h. – Maruševec + Slavko Žiher i Marko Jambrešić – daje Marija Žiher

26.12.

Nedjelja

(Bi.)

NEDJELJA SV. OBITELJI

Sv. Stjepan

Sv. Mise: 07.30.h.- Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketinec + Andrija i Veronika Klen, Andrija i Ivica Fogec, Maruševec Josip, Kristina i Krunoslav – daje Katica Fogec

11.00.h. – Maruševec + 1. Ljubek Stjepan – daju supruga Slavica i djeca

2. Belcar Stjepan, Ignac, Verona, Ljudevit i Ema – daje Željko i ob. Belcar

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! KOD ULASKA U ŽUPNI URED KOJI JE PONOVNO PREMJEŠTEN NA STARI FAROF POTREBNO JE DEZINFICIRATI RUKE TE STAVITI MASKU!

·         NA ULAZU U CRKVU POTREBNO JE DEZINFICIRATI RUKE, TE SE NOSE MASKE!

·         KALENDARI ZA 2022. GODINU – možete ih nabaviti na stoliću u glavnom ulazu, nakon završetka Sv. Misa! Cijena 12- listova je 10,-kn a jednolisnih 2,-kn!

·         MISE ZORNICE svaki jutro u 06.00.h. Pripremamo se za Božić! Prije zornica mogućnost je za Sv. Ispovijed, u crkvi ispod tornja! Isto tako koji se planirate vjenčati ili krstiti dijete možete upisati termine za iduću godinu! Isto tako Sv. Mise se zapisuju kroz cijelu godinu, te tko želi može upisati misne nakane za iduću godinu!

·         RADOVI na crkvi bit će zaustavljeni od srijede do 10.01.2021., da nam kroz blagdane cijela crkva bude uredna i otvorena!

·         OVIH DANA POTPISAN je aneks ugovora za sanaciju naše Župne crkve te od Ministarstva kulture i medija dobili na korištenje sredstva u iznosu od 151.897,50-kn! ovim putem zahvaljujem na trudu, maru i pomoći pročelnici Konzervatorskog odjela u Varaždinu gđi. Vesni Pascuttini – Juraga!

·         BLAGOSLOV OBITELJI odlukom varaždinskog biskupa mons. Bože Radoš-a, ove godine počet će na blagdan sv. Obitelji dakle 26.12.2021., u našoj Župi  počet ćemo sa selom Koškovec! Također odlukom biskupa župnik te pratnja zvonari i orguljaši trebaju biti cijepljeni a ukoliko nisu potrebno je testirati se svaki drugi dan! Kao i kod prošlog blagoslova obitelji imat ćemo rukavice i maske kako bi

smo zaštitili Vas, te ćemo ostaviti naljepnicu a blagoslovljenu vodu nosimo sa sobom. Također kao i kod prošlog blagoslova, molim Vas da nas netko ispred kuće pričeka jer ne bi smo željeli nekome doći nepozvani! Vi sami odlučite gdje će te nas primiti hoćete li u dvorištu, hodniku, na ulazu u kuću to ovisi o Vama! Ako netko želi primiti blagoslov, a ne može pričekati vani, zbog starosti ili nekog drugog razloga neka nas preko susjeda obavijesti da nas želi primiti! Ako je neka obitelj u izolaciji ili samoizolaciji ili Vas nema kod kuće, a želite primiti blagoslov obitelji nazovite me te ću vas naknadno po dogovoru obići! Kao što sam napomenuo sa mnom će ići zvonari i orguljaši te je prilika da ih nagradite kako je to uobičajeno za njihov trud tokom čitave godine te smo Vam zahvalni na svakom daru! Nemojte nas tokom blagoslova nuditi hranom i pićem, budući da je situacija takva kakva je, sigurno da će biti prilike u nekim boljim vremenima! Ukoliko negdje ne bi smo stigli zbog sprovoda uspjeti obići kao što smo predvidjeli zbog sprovoda, nastavit ćemo drugi dan gdje smo stali!

26.12.

NEDJELJA

BLAGDAN SV. OBITELJI 13.00.h. – KOŠKOVEC – OD BARLAFE – GLAVNA CESTA – TE PO SELU – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
27.12.

Ponedjeljak

Sv. Ivan 08.00.h – NOVAKI – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
28.12.

Utorak

 

Nevina dječica

08.00.h. – 1.DRUŠKOVEC I 2.BRODAREVEC – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
29.12.

Srijeda

Sv. Toma Becket 08.00.h. – LADANJE DONJE – ULICA LJUDEVITA GAJA, MATIJE GUPCA, LADANJSKIH RUDARA, GUSTAVA KRKLECA, KORETINEC GORNJI DIO – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
30.12.

Četvrtak

Sv. Trpimir 08.00.h. – 1. ČALINEC KAO I PROŠLI BLAGOSLOV TE 2. KORETINEC PO GLAVNOJ CESTI – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
31.12.

Petak

Sv. Silvestar 08.00.h. – 1. MARUŠEVEC I 2. KAPELEC – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
01.01.

Subota

Sv. Marija Bogorodica NEMA BLAGOSLOVA OBITELJI
02.01.

Nedjelja

Sv. Bazilije 13.00.h. – SELNIK – PRVO GORNJI DIO PREMA BIKOVCU A ONDA SELNIK PO GLVNOJ CESTI – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
03.01.

Ponedjeljak

 

Sv. Flavijan

08.00. h. -1. LADANJE DONJE – ULICA VLADIMIRA NAZORA, NAKON TOGA 2. KORENJAK I 3. BIKOVEC – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
04.01.

Utorak

Sv. Anđela 08.00.h. – 1. CERJE NEBOJSE I 2. BILJEVEC POČETAK KAO I PROŠLE BLAGOSLOV
05.01.

Srijeda

Sv. Emilijana 08.00.h – GREDA – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
06.01.

četvrtak

TRI KRALJA 13.00.h. – JURKETINEC – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV