SRETAN USKRS

Draga braćo i sestre, slaveći blagdan Uskrsa prisjećamo se u srcu događaja koji posebno i snažno, obilježava naše ljudske živote. Vjerujem da Uskrs nikoga od nas ne ostavlja ravnodušnim  jer nam daje smisao našega života, daje smisao našoj ljudskoj patnji, našim bolima i trpljenjima! Jer i sam Isus prošao je putem boli, poniženja, osude, mučenja, kalvarije i smrti! I po Njegovu uskrsnuću znamo da i naše uskrsnuće slijedi nakon trpljenja i života sa Kristovim naukom!Kada dođemo na naša groblja, puno puta sa suzom u oku spustimo svoja lica, bili ti grobovi tek iskopani ili prazni, zaboravljamo u tim trenucima pogledati prema Bogu u nebo! Upravo blagdan Uskrsa nam govori da ni jedan grob ni onaj gdje je neko ukopan, ni grobovi životnih neuspjeha, razočaranja ni promašaja nisu kraj! Po Isusovoj smrti ni naša smrt kada dođe nije naš svršetak. Po Isusovoj smrti i naša smrt bit će ulaz u prostranstva vječnosti, Kraljevstva nebeskog. Draga braćo i sestre svima Vama, vašim najmilijima neka je Sretan Uskrs! Krunoslav Milovec žpk.