NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEG -USKRS – OGLASI – MARUŠEVEC

12.04.2020. NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEG – USKRS – Sv. Davorka
07.00.h. – Maruševec – župna misa – bez naroda

10.00.h. – 11.00.h – Maruševec – crkva je otvorena

17.00.h – 18.00.h. – Maruševec – crkva je otvorena

13.04.

Ponedjeljak

(Bi.)

Sv. Ida 09.00.h. – Maruševec – misa – bez naroda – na nakanu

10.00.h. – 11.00.h – Maruševec – crkva je otvorena

17.00.h – 18.00.h. – Maruševec – crkva je otvorena

14.04.

Utorak

(Bi.)

Sv. Valerijan 09.00.h. – Maruševec – misa – bez naroda – na nakanu

10.00.h. – 11.00.h – Maruševec – crkva je otvorena

17.00.h – 18.00.h. – Maruševec – crkva je otvorena

15.04.

Srijeda

(Bi.)

Sv. Teodor 09.00.h. – Maruševec – misa – bez naroda – na nakanu

10.00.h. – 11.00.h – Maruševec – crkva je otvorena

17.00.h – 18.00.h. – Maruševec – crkva je otvorena

16.04.

Četvrtak

(Bi.)

Sv. Benedikt 09.00.h. – Maruševec – misa – bez naroda – na nakanu

10.00.h. – 11.00.h – Maruševec – crkva je otvorena

17.00.h – 18.00.h. – Maruševec – crkva je otvorena

17.04.

Petak

(Bi.)

Sv. Robert 09.00.h. – Maruševec – misa – bez naroda – na nakanu

10.00.h. – 11.00.h – Maruševec – crkva je otvorena

17.00.h – 18.00.h. – Maruševec – crkva je otvorena

18.04.

Subota

(Bi.)

Sv. Euzebije 09.00.h. – Maruševec – misa – bez naroda – na nakanu

10.00.h. – 11.00.h – Maruševec – crkva je otvorena

17.00.h – 18.00.h. – Maruševec – crkva je otvorena

19.04.

Nedjelja

(Bi.)

DRUGA USKRSNA NEDJELJA

Sv. Berta

09.00.h. – Maruševec – misa – bez naroda – na nakanu

10.00.h. – 11.00.h – Maruševec – crkva je otvorena

17.00.h – 18.00.h. – Maruševec – crkva je otvorena

·       KRIZMA I PRVA PRIČEST Budući da se iz dana u dan situacija mijenja, teško je predvidjeti kada ćemo slaviti ovogodišnja slavlja prve svete pričesti i svete potvrde. Što se tiče podjeljivanja sakramenta potvrde, prema Biskupovom pismu svećenicima od 22. ožujka 2020., postoji načelna mogućnost da će termini biti vezani uz povratak djece u škole; tako da se ostavi barem period od dva tjedna od povratka djece u škole kako bi bilo dovoljno vremena za neposrednu pripravu. Kada za to dođe vrijeme, moći će se konkretnije planirati i dogovarati sa župnicima. ISTO TAKO TKO NIJE DONIO POTVRDNICU ZA PRVOPRIČESNIKA ILI KRIZMANIKA, KAO I POSVJEDOČENJE ZA KUMU ILI KUMA, NEMA RAZLOGA ZA BRIGU SVE ĆE SE TO STIĆI RIJEŠITI NA VRIJEME KAD PANDEMIJA PROĐE!

·       MISNE NAKANE, SAKRAMENTI I SVI DOGAĐAJI OTKAZANI SU DO DALJNJEGA!!!

·       CRKVA U MARUŠEVCU SV. JURJA OTVORANA JE KAKO PIŠE NA LISTIĆU SVAKI DAN U NAVEDENO VRIJEME! MOLIM VAS DA KOD ULASKA DEZINFICIJENSOM DEZINFICIRATE RUKE, DA PAZITE NA MEĐUSOBNI RAZMAK I DA VAS NE BUDE VIŠE OD DESET U JEDNOM TRENUTKU UNUTAR CRKVE!

·       NA VRATIMA CRKVE IMATE SVE UPUTE MOŽETE SI PROČITATI KAO I NA OGLASNOJ PLOČI!

·       ŽUPNI URED ZATVOREN JE DO DALJNJEGA! UKOLIKO ME TREBATE JAVITE SE NA BROJ MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com!

·       MOLIM I APELIRAM NA SVE VAS DRAGI ŽUPLJANI DA SE PRIDRŽAVAMO UPUTA CIVILNIH I CRKVENIH VLASTI! VJERUJEM DA ĆE SVE BRŽE PROĆI AKO ĆEMO PAZITI JEDNI NA DRUGE! UZ BOŽIJI BLAGOSLOV KOJEG ZAZIVAM NA SVE NAS!

·       SVAKI DAN PRIJE MISNIH SLAVLJA I OBREDA, KOJE SE SLAVI BEZ NARODA ZVONIT ĆE ZVONO KOJE NAS POZIVA DA ZAJEDNIČKI MOLIMO. JA U CRKVI A VI KOD KUĆE, DA NAS DRAGI BOG ŠTITI, ČUVA I PRATI U OVOJ SITUACIJI!   SV. JURAJ I SV. ROK – MOLI ZA NAS!!

·       SVE OBAVIJESTI TOKOM TJEDNA, UKOLIKO DOĐE DO KAKVIH PROMJENA, PISAT ĆU NA NAŠOJ ŽUPNOJ STRANICI – ŽUPA MARUŠEVEC, TE NA FACEBOOK PROFILU KRUNOSLAV MILOVEC!

·       NA MISNIM SLAVLJIMA I OBREDIMA KROZ VELIKI TJEDAN BIT ĆE PRISUTNI ORGULJAŠ, ZVONAR, BOGOSLOV I DOMAČICA PREMA ODREDBAMA!

·       Braćo i sestre! Za vrijeme Gospodinove muke i njegovi su ga najbliži ostavili, jedan učenik ga je izdao, drugi zatajio, mnogi se razbježali. No nakon svoga uskrsnuća Gospodin neizmjernom svojom ljubavlju, sakuplja svoje raspršeno stado. Na zgarištu beznađa pali novu vatru ljubavi i povjerenja, neka ovaj Uskrs, te sveti plamen uskrsne svijeće zahvati i nas da se preobrazimo i promijenimo te po nama u srca naših bližnjih uđe više ljubavi i topline!

Po njegovoj ljubavi muci smrti i uskrsnuću prema svakom čovjeku uskrsna radost ulazi u svako srce i dušu koja vjeruje! Jer nitko od ljudi ne može žalosna tako utješiti, klonula tako pridignuti kao uskrsli Gospodin. Svaki križ kojega kao ljudi nosimo obasjava svjetlo uskrsnuća, svjetlo slave i nebeske radosti. Tko s Kristom trpi, s njime će doživjeti i radost uskrsnuća!

Kristov mir svima nama od srca želim! Ako on zavlada u nama našim srcima, u srcima naših obitelji u našem narodu, onda će nam i ovaj Uskrs biti sretan! Onda će i ova pandemija uspješno biti nadvladana, kao i sve što nas čeka u budućnosti! NEK JE SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS SVIMA VAMA I VAŠIM OBITELJIMA! TE NEKA NAM GOSPODIN PODARI OBILJE ZDRAVLJA! Krunoslav Milovec žpk.