NEDJELJA SV. MARIJE BOGORODICE – NOVA GODINA- OGLASI – MARUŠEVEC

01.01. 2023. SV. MARIJA BOGORODICA – NOVA GODINA – Sv. Marija
Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Druškovec – na nakanu

11.00.h. – Maruševec  + Juraj, Ivan i Kata Brlenić – daje ob. Stjepana Brlenić

02.01.

Ponedjeljak

(Bi.)

Sv. Bazilije 07.00.h – Maruševec + ob. Korošec – daje obitelj
03.01.

Utorak

(Bi.)

 

Sv. Danijel

07.00.h – Maruševec + Šimunić Luca – daje suprug Drago
04.01.

Srijeda

(Bi.)

Sv. Anđela
05.01.

Četvrtak

(Bi.)

Sv. Emilijana
06.01.

Petak

(Bi.)

 

TRI KRALJA

Sv. Gašpar

07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketinec + Andrija i Ana Vajdić – daju djeca i obitelj

11.00.h. – Maruševec  + 1. Vilko Mavrek – daje supruga

2. Dragutin, Štefica, Viktor, Ivan i Josip Štrlek, Franjo Kretić, Miroslav i Štefanija Plasajec – daje Nada s obitelji

3. Stjepan Ožinger – daju supruga i djeca

4. Anđela, Drgutin, Martin i Đurđica Šimek – daje Katica

5. Franjo, Stjepan i Josipa Ivko – daje obitelj

6. Banfić Marko, Barica, Stjepan i Marko te ob Banfić i Barica Milec – daje ob. Štumerger

7. Vlahović Štefica, Kolarić Ankica te Slavko Martinčević – daje Božica

18.00.h. – Maruševec – vjenčanje

07.01.

Subota

(Bi.)

Sv. Rajmund 15.00.h – Maruševec  –  krštenje

17.00.h. – Maruševec – KUMULATIVNA – 1. Štefica i Slavko Kolenko, ob. Kolenko i Obadić – daje Božidar

2. Stjepan i Kata Vusić te Rozalija i Dragutin Hranić – daje Josipa

3. Josip, Juraj i Anđela Varga , ob. Šagi, Beli, Črepinko, Vojnović i Ljubica Mušica – daje ob. Varga

08.01.

Nedjelja

(Bi.)

NEDJELJA KRŠTENJA GOSPODNJEG

Sv. Teofil

Sv. Mise: 07.30.h. – Maruševec – župna misa

09.30.h. – Jurketinec + Tomo i Agata Presečki i Vladimir i Agata Gazdić

11.00.h. – Maruševec  + Slavko i Ob. Buden, Silvestar, Terezija i Ema Štrlek te Franjo Kolar – daje Vika

 

·         ŽUPNI URED: KONTAKTIRATI ME MOŽETE NA MOB: 098/44 66 02 ILI NA krunoslav.milovec@gmail.com  U UREDOVNO VRIJEME! UREDOVNO VRIJEME VAM PIŠE NA LISTIĆU ZA SVAKI DAN KAO I NA INTERNETSKOJ STRANICI ŽUPE! ŽUPNI URED JE NA STAROM FAROFU! MASKE I DEZINFICIRANJE RUKU STAVLJA SE NA VLASTITI IZBOR! HVALA!

·         KOJI se planirate vjenčati ili krstiti dijete možete upisati termine za iduću godinu! Sv. Mise se zapisuju kroz cijelu godinu!

·         PREMA MATICAMA ŽUPE PROTEKLA 2022 GODINA IZGLEDALA JE OVAKO:

MATICA VJENČANIH – 16 PARI, KNJIGA POTVRĐENIKA – 65 OSOBA, KNJIGA

PRVOPRIČESNIKA – 61 OSOBA

MATICA KRŠTENIH: UKUPNO 52, MUŠKIH 26, ŽENSKIH 26, OSOBA

MATICA UMRLIH : UKUPNO 100, MUŠKIH 51, ŽENSKIH 49, OSOBA

DAKLE GODINU 2022, ZAVRŠAVAMO SA MINUSOM OD 48, OSOBA

 

01.01.

Nedjelja

Sv. Marija Bogorodica NEMA BLAGOSLOVA OBITELJI
02.01.

Ponedjeljak

Sv. Bazilije 08.00. h. – LADANJE DONJE – ULICA VLADIMIRA NAZORA OD SEMAFORA PREMA DOLJE PO DESNOJ STRANI TE PO DRUGOJ STRANI GORE – NAKON TOGA BILJEVEC KAO I PROŠLE GODINE
03.01.

Utorak

 

Sv. Danijel

SELNIK I BIKOVEC  – PRVO GORNJI DIO SELNIKA  PREMA BIKOVCU, PA BIKOVEC GORNJI DIO, NAKON TOGA BIKOVEC PO GLAVNOJ CESTI TE SELNIK PO GLAVNOJ CESTI
04.01.

Srijeda

Sv.  Anđela 08.00.h. –  DRUŠKOVEC I BRODAREVEC – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
05.01.

Četvrtak

Sv.  Emilijana 08.00.h –  NOVAKI – KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
06.01.

Petak

 

TRI KRALJA

Sv. Gašpar

13.00.h. –  KOŠKOVEC – OD BARLAFE – GLAVNA CESTA – TE PO SELU KAO I PROŠLI BLAGOSLOV
Blagoslov Vaših obitelji započet ćemo 26.12.2022., prema rasporedu koji je na listiću!Također kao i kod prošlog blagoslova, molim Vas da nas netko ispred kuće pričeka jer ne bi smo željeli nekome doći nepozvani ili da nas netko ne želi primiti! Blagoslov obitelji nije obvezan te tko nas ne želi primiti iz srca i iz njemu znanih razloga bolje da nas ne prima nego da to čini na silu, vrata crkve kao i vrata župnog ureda su mu uvijek otvorena a kao župnik nastojat ću svakom pomoći! Vi sami odlučite gdje će te nas primiti hoćete li u dvorištu, hodniku, na ulazu u kuću to ovisi o Vama! Molimo Vas da zatvorite pse,da nekoga ne ugrizu ili uprljaju! Ako netko želi primiti blagoslov, a ne može pričekati vani, zbog starosti ili nekog drugog razloga neka nas preko susjeda obavijesti da nas želi primiti! Ako je neka obitelj u izolaciji ili samoizolaciji ili Vas nema kod kuće, a želite primiti blagoslov obitelji nazovite me te ću vas naknadno po dogovoru obići! Ako nekoga preskočimo jer nije bio vani u tom trenutku vratit ćemo se te ga obići kada nam se javi! Kao što sam napomenuo sa mnom će ići zvonari i orguljaši te je prilika da ih nagradite kako je to uobičajeno za njihov trud tokom čitave godine te smo Vam zahvalni na svakom daru, novac nije uvjet blagoslova, a kao što i svake godine napominjem novac koji dajete, dajete za crkvu, a ne meni osobno kako bi smo i u 2023., godini nastavili sa započetim radovima te sam Vam zahvalan na svakom daru! Svejedno je dali je dar u eurima ili kunama, do 15.01.2023., stigne se promijeniti!  Nemojte nas tokom blagoslova nuditi hranom i pićem, jer nastojat ćemo obići puno obitelji kao što je predviđeno! Ono što ne mogu predvidjeti jesu sprovodi, te ukoliko budu sprovodi molim Vas da imate razumijevanja  jer nastojat ćemo obići mjesta koja su predviđena i taj dan kada je sprovod ići ćemo najkasnije do 19.00.h. Ukoliko je nekome prekasno može me nazvati te ću tu obitelj obići naknadno po dogovoru! Ukoliko negdje ne bi smo uspjeli ostvariti plan zbog sprovoda  kao što smo predvidjeli, nastavit ćemo drugi dan gdje smo stali! Hvala Vam na svemu i radujem se susretima!